Návrat do Česka i na lavičku! Hoftych povede Liberec, nemá jisté opory

Pavel Hoftych dříve působil jako sportovní ředitel Trnavy
Pavel Hoftych dříve působil jako sportovní ředitel Trnavy
Pavel Hoftych dříve působil jako sportovní ředitel Trnavy
Pavel Hoftych dříve působil jako sportovní ředitel Trnavy
Libor Kozák znovu nakopl svou kariéru v Liberci, teď míří do Sparty
Jablonecký Jakub Považenec se snaží protlačit k míči přes libereckého Romana Potočného
Jakub Považanec z Jablonce a Matěj Hybš z Liberce v podještědském derby
8
Fotogalerie
Ročník 2019/20
Začít diskusi (0)

Novým trenérem Liberce se stal Pavel Hoftych. Jak deník Sport informoval již v minulých dnech, klub se ve finále rozhodoval právě mezi 52letým rodákem z Ústí nad Labem a Lubošem Kozlem, současným koučem reprezentační osmnáctky. Přednost nakonec dostal Hoftych, který naposledy působil jako sportovní ředitel Trnavy. Severočeši Hoftychův příchod potvrdili dnes v poledne.

Na Slovensku Hoftych skončil posledního dne minulého roku společně s trenérem Radoslavem Látalem kvůli neshodám uvnitř klubu a místními politiky, přestože česká dvojice dostala Spartak až do základní skupiny Evropské ligy a tam uhrála sedm bodů.

Od té doby se spekulovalo, kam schopný funkcionář zamíří. Mluvilo se o návratu do Bohemians či Zlína, ve hře byla i Olomouc. Překvapivě se však Hoftych stěhuje do Liberce a ještě k tomu na pozici, která původně vůbec nepřipadala v úvahu. Po šesti letech totiž usedne na klubovou lavičku jako hlavní trenér.

"Jsem rád za nabídku a možnost být součástí Slovanu, protože Liberec beru za velmi zajímavou značku v českém fotbalu. Jsem rád za možnost vrátit se do trenérského řemesla," uvedl Hoftych.

Po konci v Českých Budějovicích (2013) vedl Hoftych reprezentace U19 a U20, od té doby byl úspěšným sportovním ředitelem v Trnavě. Nyní jej čeká zajímavá štace ve Slovanu, kde nedávno uťal své angažmá Zsolt Hornyák a zamířil do maďarského Puskás Akadémia FC. Oficiálně z rodinných důvodů, neoficiálně kvůli nekompromisnímu libereckému majiteli Ludvíku Karlovi.

S náročným byznysmenem nyní bude spolupracovat Hoftych, jemuž z kádru zmizel snajpr Libor Kozák (přestoupil do Sparty) a nejistota panuje i u dalších opor. Zájem je o brankáře Filipa Nguyena, africké záložníky Maru s Oscarem či ofenzivního univerzála Romanu Potočného.

Vzhledem k ambicím severočeského celku čeká i z tohoto pohledu Hoftycha velká výzva. V Trnavě i Česku však několikrát ukázal, že dokáže uspět navzdory papírovým předpokladům a pracovním podmínkám. Cíle Slovanu se žádným rokem nemění: v tabulce skončit co nejvýš a klubovou kasu naplnit díky účasti v evropských pohárech, které letos Liberci kvůli šesté příčce unikly.

Vše o Liberci čtěte ZDE>>>

Video placeholder
BEST OF LIGA NARUBY: bitka v Edenu a Limberského elektrošoky • iSport TV

Video placeholder
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Zářezy i výkony roku. Kdo vládl rozhodčím a je největší český talent? • iSport TV

Video placeholder
BEST OF LIGA NARUBY: bitka v Edenu a Limberského elektrošoky • iSport TV
Začít diskuzi

Nejvyšší česká liga bude i v sezóně 2025/26 nést název Chance liga. Titul obhajuje Slavia Praha. Sparta, Viktoria Plzeň a Baník Ostrava budou chtít rovněž promluvit do boje o titul.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů