Kvůli tomuhle jsem se do Hradce vracel, zářil šťastný Marek Kulič | iSport.cz
4. června 2014 • 22:50

Kvůli tomuhle jsem se do Hradce vracel, zářil šťastný Marek Kulič

Autor: ČTK, iSport.cz
Marek Kulič mohl po zápase v Pardubicích slavit s Hradcem návrat do první ligy
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se před rokem a půl vracel na závěr kariéry do Hradce Králové, měl před sebou bývalý fotbalový reprezentant Marek Kulič jediný cíl - zachránit "Votroky" v první lize. To se mu však nepovedlo. O to větší radost měl, když o rok později mohl s Hradcem po dnešní výhře 1:0 v Pardubicích slavit okamžitý návrat do nejvyšší soutěže."Přesně kvůli takovým okamžikům jsem se do Hradce vracel," řekl Kulič novinářům. "Ale tohle není o Kuličovi, na toho se můžeme vyprdnout. Tohle je o všech těch frajerech, co se o to zasloužili, a fanoušcích, pro které jsme to vybojovali," dodal.

Sám mohl vstřelit postupový gól, jenže proti byl pardubický brankář Frydrych, který mu zneškodnil dvě vydařené střely. "Hlavně u té první jsem si byl jistý, že to je gól. Ale on to skvěle vytáhnul," uvedl bývalý hráč Sparty, Příbrami, Českých Budějovic či Mladé Boleslavi.

"Byla to škoda, protože jsme se přes dobrou obranu Pardubic těžko dostávali do šancí. Ale pak jsme to zjednodušili, vysunul se Adrian Rolko a měli jsme tam hned dva stožáry. Pak už to bylo lepší a Emir Halilovič dal hezký gól," těšilo Kuliče.

Hradec Králové vyválčil postup v derby s Pardubicemi

V 38 letech by v příští sezoně patřil k nejstarším hráčům první ligy. Zatím však netuší, jestli bude za Hradec nadále hrát. "Mám dohodu s vedením, že si každého půlroku sedneme a řekneme si, co a jak. Když mě budou chtít, budu rád hrát za Hradec. A když mě chtít nebudou, posunu se jinam," dodal.

Velkou radost prožíval další hradecký patriot Adrian Rolko, který dotáhl tým za postupem jako kapitán. "Po tom roce, který byl fyzicky i psychicky hrozně těžký, je to strašná úleva a krásný pocit," popisoval dvoumetrový stoper.

"Nečekali jsme, že budou ve hře tři týmy až do úplného konce, proto smekám před týmem, že jsme to drama zvládli. Přitom tlak byl posledních deset kol ohromný, protože všichni vyhrávali," dodal.

Už na hřišti propukly bujaré oslavy s fanoušky, které budou pokračovat. "Nic jsme neplánovali, abychom to nezakřikli, ale určitě to bude hodně dlouhé oslavování. Po těch nervech si to zasloužíme," prohlásil Rolko. "Ještě že jsem abstinent, takže půjdu brzo domů," dodal s úsměvem Kulič. 
Aktuální zápasy
Články odjinud