Béčko Sparty náskok na čelo nedotáhlo, z Jihlavy veze bod

0
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 1:2. Hosté ukončili bídu i přes dva vyloučené

Fotbalisté Sparty B remizovali v předehrávce 12. kola druhé ligy na hřišti Jihlavy 0:0 a nevyužili možnost se ještě více dotáhnout na vedoucí Brno. V neúplné tabulce mají 22 bodů a ztrácí ze druhé příčky na lídra čtyři body. Brňané však mají k dobru sobotní zápas na hřišti Třince. Jihlava je s 15 body devátá.

V první půli byla lepším týmem domácí Vysočina. Už v šesté minutě mohl otevřít skóre Křivánek, ale míč po jeho hlavičce vykopl na poslední chvíli z brankové čáry s pomocí břevna hostující obránce Piško. O pár minut později se neprosadil ani Vedral, jenž zamířil z nadějné pozice mimo.

Trenér sparťanského béčka Michal Horňák změnil do druhé části rozestavení a jeho tým převzal iniciativu. Jihlavským hrdinou se tak stal v dalších minutách brankář Vejmola, který zneškodnil Drchalův průnik nebo dalekonosnou ránu Schánělce. Devatenáctiletý záložník Schánělec nepřekonal pozorného gólmana ani pohotovou hlavičkou po rohovém kopu v 55. minutě. Sparta B v tu chvíli vedla na střely na bránu 6:0.

Jihlava však tlak přečkala a sama mohla v závěru udeřit. Střelu Arroya ale zneškodnil gólman Kotek. Když pak na druhé straně zasáhl i Vejmola po přímém kopu Ryneše, rozešly se oba týmy smírně. Pro Spartu B to byla první remíza v druholigové sezoně.

12. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Sparta B 0:0

Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Novák. ŽK: Arroyo, Ritter - Dudl, Gelašvili. Diváci: 653.

1. Brno 16 12 2 2 32:15 38
2. Sparta B 16 9 1 6 30:19 28
3. Líšeň 15 8 4 3 25:15 28
4. Vlašim 15 8 2 5 31:19 26
5. Prostějov 16 8 2 6 17:20 26
6. Opava 16 7 4 5 24:17 25
7. Varnsdorf 16 7 4 5 28:23 25
8. Dukla 16 7 3 6 21:21 24