Debakly ve druhé lize. Dukla i Příbram nasázely soupeřům pět gólů

Autor: ČTK, krm
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Dukly rozstříleli v 10. kole druhé ligy Jihlavu 5:0. Stejným výsledkem i díky hattricku Tomáše Wágnera zvítězila doma Příbram nad „béčkem“ Olomouce. Opava si poradila s Táborskem 1:0.

První poločas na Julisce směřoval k bezbrankové remíze, jenže v jeho závěru se domácí dvakrát prosadili. Nejprve se trefil Kim Sung-pin a po něm Hrubeš. Další zásahy po změně stran přidali Havelka, Matějka, který je se sedmi brankami nejlepším střelcem druhé ligy, a v závěru Adediran.

Pražané bodovali ve čtvrtém utkání po sobě a posunuli se na sedmé místo neúplné tabulky. Vysočina prohrála čtvrté kolo v řadě a je devátá. Jihlava neskórovala ve třetím z posledních čtyř duelů.

Příbramský útočník Wágner se poprvé zapsal mezi střelce ve 34. minutě. Po přestávce dvakrát skóroval Surmaj, na něhož dvěma brankami navázal Wágner. Středočeši neprohráli osmé kolo po sobě, poslední tři vyhráli a ztrácí bod na vedoucí Líšeň, která odehrála o zápas méně. Sigma nevyhrála popáté v řadě.

Vítězství Opavy nad Táborskem zajistil krátce po začátku druhé půle z penalty Yunis. Slezané jsou po třetí výhře z posledních čtyř kol pátí, Jihočeši dvanáctí.

10. kolo druhé fotbalové ligy:

Dukla Praha - Jihlava 5:0 (2:0)
Branky: 43. Kim Sung-pin, 45. Hrubeš, 53. Havelka, 63. Matějka, 90. Adediran. Rozhodčí: Dorušák - Dobrovolný, Hádek. ŽK: Tall, Piško (oba Jihlava). Diváci: 588.

Příbram - Sigma Olomouc B 5:0 (1:0)
Branky: 34., 60. a 74. Wágner, 50. a 58. Surmaj. Rozhodčí: Petřík - Kotalík, Cichra. ŽK: Dudl, Sakala - Slavíček, Hadaš. Diváci: 672.

Opava - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 48. Yunis z pen. Rozhodčí: Rouček - Hurych, Poživil. ŽK: Yunis, Helebrand - Koné, Navrátil, Ledecký, Kosek. Diváci: 1345.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39