"Klokan" Sňozík porazil Hradec

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

FOTO - Fotbalisté Bohemians 1905 i po zajištění postupu dál pokračují ve spanilé jízdě druhou ligou. Před více než šesti a půl tisíci diváků dnes Pražané porazili Hradec Králové 1:0, o čemž rozhodl gól brankáře Sňozíka z pokutového kopu.

Trenéři obou týmů udělali v sestavách výrazné změny, především základní jedenáctka Bohemians 1905 byla téměř z poloviny jiná. Šanci dostali mladší hráči, kteří si v prvním poločase vytvořili převahu, ale bez gólového efektu.

V druhé půli měl naopak převahu ve středu pole Hradec, ale všechny náznaky jeho šancí pochytal brankář Sňozík. Jediný gól zápasu padl v 73. minutě.

Čáslav - Ústí 0:0

Hartig vystihl hradeckou rozehrávku, obhodil si gólmana Lindra, který ho v rohu šestnáctky fauloval a sudí Jech po konzultaci s asistentem nařídil penaltu.

K té se už tradičně postavil Sňozík a nemýlil se. Díky této brance si "klokani" upevnili vedení v tabulce, v čele mají už dvanáctibodový náskok.

Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 73. Sňozík z pen.
Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Urban. ŽK: Chleboun, Fischer (oba Hradec).
Diváci: 6563.

Bohemians: Sňozík - Růžička, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec, Adam (68. Slezák), Augustín, Róth (68. Strnad) - Hartig, Ibragimov (80. Kotyza).

Hradec: Lindr - Poděbradský, Chleboun, Wozniak, Karal - Voltr (62. Pilař), Přibyl, Nemček, Pacák (79. Rezek) - Dvořák (55. Kaufman), Fischer.

HFK Olomouc prohrála s Mostem a míří do MSFL

Fotbalisté HFK Olomouc jsou druhým sestupujícím týmem z druhé ligy. Rozhodla o tom jejich dnešní porážka 1:2 v Mostu v 28. kole, po níž už moravský tým nemůže opustit patnácté místo.

Hanáci přitom nezačali špatně. Do vedení mohli jít už v 2. minutě, ale Vránovu střelu brankář Šavol vyrazil. Mostečtí se v dusném počasí dostávali do tempa pomaleji.

Po půlhodině hry pálil těsně mimo Hofmann a po něm i Brazilec Andrei. Zlomové momenty utkání přišly v rozmezí pěti minut v závěru prvního poločasu.

Do vedení šli v 39. minutě po Vránově hlavičce sice hosté, ale už za dvě minuty Andrei vyrovnal a vzápětí se přesnou střelou do horního růžku prosadil také mostecký Franěk.

Holice se musela tlačit dopředu a otevřít obranu, což byla voda na mlýn pro domácí fotbalisty. Téměř prázdnou branku přestřelil aktivní Andrei, Fraňka vychytal gólman Aleksijevič a několik Hofmannových pokusů skončilo mimo.

Hosté bojovali o druholigovou naději až do konce, střely Krutého i Lošťáka však zneškodnil pozorný Šavol.

Most - HFK Olomouc 2:1 (2:1)
Branky: 41. Andrei, 43. Franěk - 39. Vrána.
Rozhodčí: Moláček - Filípek, Štěrba. ŽK: Andrei, Hofmann - Krutý, Vrána.
Diváci: 1165.

Most: Šavol - Sigmund, Webster, Loos, Fleišman - Andrei, Schut (64. Štumpf), Hofmann (79. Grečiško), Boutasgount - Franěk (90. Hora), Oboya.

HFK: Aleksijevič - Lošťák, Kalvoda (76. Kučerňák), Zlatohlavý, Vrána - Mucha (70. Lukášek), Grim, Libič, Vajda (46. Josefík) - Korčián, Krutý.

Čáslav remizovala s Ústím, postupové místo ještě nemá jisté

Fotbalisté Čáslavi dnes remizovali v 28. kole druhé ligy doma s Ústím nad Labem 0:0 a stále ještě nemají postupové druhé místo jisté. Před třetí Jihlavou nicméně mají slibný náskok pěti bodů.

Podle klubových funkcionářů však zatím není jisté, zda se Středočeši v případě postupu v nejvyšší soutěži skutečně objeví. "To bude otázka, kterou bude Čáslav řešit během tří dnů. Jsme domluvení, že se sejdeme a budeme diskutovat o tom, zda jsme schopni vůbec hrát první ligu," řekl v České televizi sportovní manažer klubu Martin Svoboda.

V současné době je podle něho největším problémem stadion. "Nemáme umělé osvětlení a vyhřívaný trávník. Uvidíme, co se dá dělat, momentálně je to otevřené," uvedl Svoboda.

Čáslavský Zenit je také jediným klubem z druhé ligy, který nesplnil licenční podmínky svazu. V zákulisí se hovoří o tom, že Čáslav první ligu prodá, spekuluje se zejména o zájmu Slovácka, Hradce Králové a Jihlavy.

"Musím dementovat zprávy, že už jsme domluvení. Nejvíc se mluví o Slovácku, ale my s nikým nejsme v kontaktu. Budeme se tím zabývat v příštích dnech. Hradec? O něčem takovém nevím," reagoval Svoboda.

Podle čáslavského manažera bude hlavním tématem nadcházejících jednání ekonomika. "Jde o to pobavit se, jestli bychom tu ligu vůbec finančně zvládli. Jedna věc je ale jasná, pokud bychom postoupili do první ligy, nebudeme hrát jinde, chceme hrát tady," poznamenal.

Čáslav - Ústí n. L. 0:0
Rozhodčí: Drábek - Handlíř, Kubáň. ŽK: Kunášek - Dvořák, Šmrha, Džuban, Benčík.
Diváci: 1522.