Konaté v áčku Sparty chyběl, za juniorku zářil. Plzni dal tři góly | iSport.cz

Konaté v áčku Sparty chyběl, za juniorku zářil. Plzni dal tři góly

Autor: dvo
Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce

Do Plzně s prvním týmem nesměl, ale v dresu juniorky to Tiémoko Konaté proti Západočechům rozbalil. Na výhře 5:3 se bývalý člen A týmu podílel hattrickem a další dvě branky obstaral Matěj Pulkrab. Společně s ním nastoupili v základní sestavě Sparty další tři stálí členové letenského A týmu.

Ačkoliv se ta varianta přímo nabízela, z Letné zaznělo kategorické NE. „Ano, dobré výkony Tiémoka Konatého sledujeme, ale není to pro mě téma,“ odmítl v minulém týdnu sparťanský trenér David Holoubek použití tajného žolíka v nedělním šlágru. V Plzni, kde Pražené prohráli 0:1, jim hráč Konatého formátu citelně scházel.

Nicméně fotbalista z Pobřeží slonoviny, který byl v srpnu po snaze vynutit si přestup ze Sparty a nedostavil se na trénink, přesunutý do juniorského týmu, o pikantní souboj s Plzní nepřišel.

Proti Viktorii nastoupil alespoň v dresu juniorského výběru. V základní sestavě nastoupili také čtyři hráči, kteří patří do prvního týmu. Jednalo se o Costu, Daniela Holzera, Josefa Šurala a Matěje Pulkraba. Na trávníku však nejvíce rezonovala dvě jména. Konaté a Pulkrab. První jmenovaný vstřelil Západočechům hattrick, mladší spoluhráč na rozdíl od nedělního duelu mířil přesně dvakrát.

První branku vstřelil Konaté v 10. minutě, kdy vyzrál na hostujícího brankáře a pohodlně zavěsil. Na druhou trefu v zápase čekal až do 69. minuty. V pokutovém území se zbavil obránce a podruhé úspěšně překonal plzeňského brankáře. Hattrick završil 26letý fotbalista v 90. minutě. Z půlky upláchl hostující obraně a „blafákem“ stanovil výsledek na konečných 5:3 pro Spartu.

Čtveřice z A týmu vydržela na trávníku pouze jeden poločas. Plzeň do pondělního utkání nepostavila ani jednoho z hráčů A týmu.

Základní sestava Sparty: Štorc – Sváta, Costa, Kadlec Milan – Holzer, Císařovský, Špaček, Palečko, Šural – Pulkrab, Konaté

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Rozhodl Krmenčík, mistr se dotáhl na lídra

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava