MOL Cup: Sparta po boji přemohla Blansko, Karviná vybouchla s Vlašimí

11
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Fotbalisté Sparty postoupili do osmifinále domácího poháru. Obhájci trofeje ve třetím kole MOL Cupu na Strahově udolali nováčka druhé ligy Blansko 2:0. Trápení pražského favorita ukončil až v 74. minutě střídající David Moberg Karlsson a v závěru přidal pojistku Filip Souček. Letenští třikrát trefili brankovou konstrukci, jednou i Libor Kozák z penalty. Naopak Karviná vypadla s jiným druholigovým soupeřem Vlašimí po nečekané domácí porážce 1:3.

Sparťanští lídři nejvyšší soutěže, kteří v této sezoně vyhráli všech pět kol, se hlavně během úvodního poločasu v kombinované sestavě hledali a Blansko pustili do velkých šancí. Hosté je však nevyužili.

Po změně stran sparťané přidali. V 53. minutě Souček hlavičkoval o zem do břevna, za čtyři minuty napálil tyč Minčev. Po faulu na bulharského útočníka mohl v 68. minutě otevřít skóre Kozák, ale z penalty zamířil opět jen do tyče.

Pražany v 74. minutě uklidnil švédský náhradník Karlsson a po náběhu za obranu poprvé překonal gólmana Halousku. Blansko už se na odpověď nevzmohlo. Tři minuty před koncem po Trávníkově přihrávce zvýšil nepokrytý Souček a připsal si premiérový soutěžní gól za Spartu.

Penaltový faul na Martina Minčeva

Karviná je třetím klubem z nejvyšší soutěže, který byl v tomto pohárovém ročníku vyřazen. Už v prvním kole senzačně vypadly Pardubice, prvoligový nováček podlehl diviznímu Kolínu po penaltovém rozstřelu. Ve druhém kole pak Zlín nečekaně prohrál na hřišti třetiligového Ústí nad Orlicí.

Vlašim v sedmé minutě poslal do vedení Breda, jeho spoluhráč Průcha pak trefil tyč a krátce před pauzou zvýšil Vrána na 2:0. Domácí kouč Jarábek do druhé půle poslal čtyři nové hráče, ale v 49. minutě brankáře Neumana potřetí překonal Blecha. Chvíli nato snížil jeden z náhradníků Haša, ale víc už Karvinští nezvládli.

Do osmifinále hladce postoupili Bohemians 1905, kteří zvítězili na hřišti jiného druholigového nováčka Táborska 3:0. "Klokani" rozhodli až po změně stran. V 58. minutě otevřel skóre Ljovin, v závěru přidali další góly střídající Puškáč s Nečasem.

Teplice venku porazily třetiligový Chlumec nad Cidlinou 3:1. Už v úvodním dějství se dvakrát prosadil Mareš a premiérovou soutěžní branku za severočeský tým zaznamenal Vukadinovič. Domácí v 71. minutě už pouze zmírnili porážku Krčálovým gólem.