MOL Cup: Dynamo slaví po obratu proti Dukle, pálil i Van Buren. Brno končí

Autor: ČTK, adl
1
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté prvoligových Českých Budějovic potvrdili roli favorita a v dohrávce 3. kola domácího poháru MOL Cupu zvítězili na hřišti Dukly 3:1. Druholigový pražský celek po poločase vedl, ale Dynamo překvapení nepřipustilo a třemi brankami v poslední půlhodině stav otočilo.

Domácí poslal na Julisce ve 32. minutě do vedení střelou k tyči Buchvaldek. V 61. minutě ale srovnal Brandner a závěr už ovládl jihočeský favorit. V 80. minutě z penalty otočil stav Bosňan Čolič a v poslední ze tří nastavených minut přidal pojistku střídající nizozemský útočník Van Buren, který trefil prázdnou branku poté, co se domácí gólman vydal podpořit ofenzivu.

Ve čtvrtek zkompletuje 3. kolo poháru dohrávka mezi Vyškovem a prvoligovým Zlínem. Z týmů z nejvyšší soutěže už tento ročník MOL Cupu opustila dvojice Pardubice a Liberec. Los osmifinále je na programu v příštím týdnu.

MOL Cup - 3. kolo:

Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 1:3 (1:0)
Branky: 32. Buchvaldek - 61. Brandner, 80. Čolič z pen., 90.+3 Van Buren.

Sestava Č. Budějovic: Šípoš - Čolič, Havel, Novák, Skovajsa - Vais (63. Hellebrand), Javorek (90. Sladký) - Brandner (63. Hora), Mihálik, Tolno (63. Mršič) - Bassey (85. Van Buren). Trenér: Horejš.

Varnsdorf - Zbrojovka Brno 4:2 po prodl. (2:2, 1:1)
Branky: 24. Kouřil, 79. vlastní Hrabina, 97. Kocourek, 115. Schön - 45. Hladík, 77. Řezníček.