Jonáš Bartoš
14. května 2023 • 11:25

Zbuzany nenastoupily v Plzni! Klub neplatí, hráči stávkují proti majiteli

Vstoupit do diskuse
9
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nedělní utkání ČFL mezi Viktorií Plzeň B a Zbuzany bylo zrušeno, hosté se nedostavili k utkání. Důvod? Hráči pražského celku protestují proti situaci v klubu. Vedení jim dluží peníze a nezajišťuje potřebný servis. Pod dopisem zaslaným na FAČR je podepsáno šestnáct členů kádru.Nedělní zápas měl odstartovat v 10.30, jenže béčko plzeňské Viktorie nemělo proti komu hrát. Zbuzany na západ Čech nepřijely, avizovaným bojkotem zápasu hráči vyjádřili nesouhlas se stávajícími poměry v klubu. Zmiňují osobu Josefa Huňáčka, dlouholetého majitele a prezidenta klubu.

„Důvodem je zásadní nedodržení našich finančních podmínek ze strany vedení FK Zbuzany, a to konkrétně ze strany pana Josefa Huňáčka, který nám od ledna letošního roku stále mimo jiné dluží podepsané smlouvy o spolupráci při výkonu sportovní činnosti, ačkoliv jsme ho již několikrát o ně žádali,“ zní v dopise ze 13. května, který byl zaslán na vedení české fotbalové asociace a který má deník Sport a iSport.cz k dispozici.

Podepsáno je šestnáct hráčů, kteří se veřejně postavili proti situaci v klubu a odmítli nastoupit do zápasu. Zbuzany tím pádem nemohly do Plzně odjet, neměly kým poskládat sestavu na utkání.

„Nemáme dále důvěru ve vedení klubu. Celkové směřování FK Zbuzany je pro nás neakceptovatelné. Od vedení klubu naprosto chybí důvěryhodnost, transparentnost dodržování dohod, nepřipravenost zázemí a technického vybavení (tabule na střídání a tabule pro ukazatel času, míče a pumpička pro huštění) v průběhu domácích utkání, jak potvrzuje zpráva rozhodčího v ZOU (zápise o utkání) z 6.5.2023 a v neposlední řadě morální hodnoty,“ stojí v dopise.

Plzeňská rezerva tím pádem nedělní utkání vyhrála kontumačně a díky získaným třem bodům se v tabulce ČFL dotáhla s 51 body na třetí béčko Bohemians. Naopak Zbuzany zůstávají třinácté a pokračují v mizerném jaru, kdy ztratily už předchozích pět kol a připsaly si už sedmou porážku.

Dopis hráčů Zbuzan, ve kterém sdělují, že nenastoupí k utkání proti béčku Plzně...Foto Sport

Vstoupit do diskuse
9

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud