30. srpna 2012 • 23:45

Skvělý Kozák pomohl Laziu dvěma góly, k postupu přispěl i Dočkal

0
Šejba hattrickem vystřelil zlato. Věřím, že se to zase povede, říká mistr světa z roku 1985
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude

SOUHRN EVROPSKÉ LIGY | Fotbalisté Rosenborgu Trondheim si i díky gólové asistenci Bořka Dočkala zajistili v odvetě 4. předkola účast v Evropské lize. Po úvodní remíze 1:1 postup vybojovali výhrou 2:1 nad Legií Varšava.

Rosenborg doma prohrával od 36. minuty po brance Ljuboji, jenže v posledních 21 minutách předvedl obrat. Vyrovnávací gól připravil centrem na hlavu Reginiussena ze standardní situace záložník Dočkal, který i v úvodním duelu vstřelil jediný gól svého týmu.

Když už se v Trondheimu blížilo prodloužení, odvrátil ho tři minuty před koncem střídající útočník Diskersund.

EVROPSKOU LIGU SI ZAHRAJE I LECJAKS

Základní skupinu si zahraje i obránce Jan Lecjaks s Young Boys Bern. Dvaadvacetiletý obránce vystřídal v 34. minutě zraněného Raimondiho a byl na hřišti u porážky 0:2 s Midtjyllandem, ta ale v kombinaci s předchozí výhrou 3:0 venku stačila.

PLAŠILOVO BORDEAUX SE BÁLO O POSTUP, CSKA KONČÍ

Dramatický závěr zažil v domácím duelu proti Crvené Zvezdě Bělehrad záložník Bordeaux Jaroslav Plašil. Jeho tým minutu před koncem inkasoval gól na 2:2, který v tu chvíli po úvodní remíze zajišťoval postup soupeři. Girondins ale díky penaltě Gouffrana z druhé minuty nastavení vyhráli 3:2.

Naopak Tromsö s útočníkem Zdeňkem Ondráškem doplatilo na dvě inkasované branky z domácího prostředí. Partizanu Bělehrad tak dnes stačila domácí výhra 1:0 díky brance Ivanova, aby na jeho úkor postoupil.

Kanonádou 9:0 stvrdil postup do skupinové fáze PSV Eindhoven, který tak v součtu obou duelů porazil černohorský klub FK Zeta 14:0. Soutěž si naopak nezahraje osmifinalista posledního ročníku Ligy mistrů CSKA Moskva.

Po venkovním vítězství 1:0 nad AIK Stockholm totiž dnes inkasoval v poslední minutě branku na konečných 0:2.

postoupil Rapid.

Lazio Řím - Mura (Slovin.) 3:1 (2:0), dva góly domácích Kozák, první zápas: 2:0,

postoupil Videoton,

Twente Enschede - Bursaspor 4:1 po prodl. (3:1, 1:1),první zápas: 1:3, postoupilo Twente,

Sporting Lisabon - Horsens (Dán.) 5:0 (2:0), první zápas: 1:1,