Pohádkový nástup K+K. Za deset minut dala Sparta dva góly! | iSport.cz
25. října 2012 • 19:44

Pohádkový nástup K+K. Za deset minut dala Sparta dva góly!

Autor: pj
Ladislav Krejčí vstřelil první gól Sparty proti Šmoně
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp
VŠECHNA VIDEA ZDE

V takový úvod jistě nevěřili. Fotbalisté Sparty vlétli do zápasu Evropské ligy s Kirjatem Šmona jako hotový uragán. Během deseti minut nasázeli soupeři z Izraele dva góly a prakticky rozhodli zápas. O trefy se postarala dvojice mladíků Ladislav Krejčí a Václav Kadlec."Šmona určitě nepřijela bránit. Chce vyhrát stejně jako my!" varovali sparťané před zápasem sami sebe a stoprocentně koncentrovaní vkročili na hrací plochu.

Do soupeře se hned v první minutě zakousli jako hladový vlk a už ho nepustili. Nastal drtivý tlak, z čehož pramenil parádní úvod.

Sedmá minuta – Krejčí 1:0.
Desátá minuta – Kadlec 2:0.

K tomu připočtěte několik dalších zajímavých šancí, které "smrděly" gólem. Zejména Kweukeho pumelice, kterou brankář Amos se štěstím vyrazil.

U první branky ovšem čisté svědomí nemůže mít. Krejčího pokus neudržel v rukavicích a umožnil stejnému hráči nekompromisně dorazit balon z brankové čáry. A druhý gól? Kadlec na první pohled skóroval až moc lehce. Gólmana Šmony lze omluvit jen tím, že v obou případech ho nechala vykoupat v šlamastice celá obrana.

Vedle dvou rychlých branek vystřelili sparťané v úvodní desetiminutovce na branku hned pětkrát. Díky tomu fanoušek Sparty tušil, že dnes večer bude mít o zábavu postaráno.

Zvlášť, když do konce prvního poločasu přidal třetí gól Letenských Ondřej Švejdík.

"Dejte jim bůra! Dejte jim bůra!" zpívala Letná.

Fotbalisté Sparty se radují z prvního gólu do sítě izraelské ŠmonyFotbalisté Sparty se radují z prvního gólu do sítě izraelské ŠmonyFoto Reuters

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud