16. září 2015 • 18:51

Z druhé ligy do Evropy s Libercem. Doma jsme silní, věří Trpišovský

Autor: ,
Zklamaný trenér Liberce Jindřich Trpišovský
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Jindřich Trpišovský, který ještě v minulé sezoně vedl druholigovou Viktorii Žižkov, při své premiéře v pohárech dokázal s fotbalisty Liberce projít přes předkola Evropské ligy do základní skupiny a teď se těší, že si s týmem užije tu "pravou Evropu". Slovan na úvod hlavní fáze soutěže přivítá finalistu z roku 2011 Bragu a podle kouče jí chce vnutit svůj herní styl."Po všech nervech ve vyřazovacích bojích, kdy každý gól a každá situace vás mohla vyřadit na cestě do vysněné skupiny, teď tam jsme a budeme hrát šest zápasů. Samozřejmě chceme vyhrát, ale nemusíme se bát každé inkasované branky, můžeme hrát svoji taktiku a nejsme vázáni pouhým dvojzápasem. Velmi se na to těším a je to "pravá Evropa", předtím to byla "pouze" kvalifikace," řekl Trpišovský na tiskové konferenci.

Bragu považuje za top tým. "Bude velmi aktivní, mají samé brazilské, portugalské a španělské hráče, kteří jsou dobří na míči. Soupeř právě bude možná těžší i o to, že nemá takové jméno, ale přitom ve svém kádru má hráče, který tuším Manchesteru dával tři góly. Je to výborný celek na úrovni top týmů," konstatoval Trpišovský.

Za jasného favorita ale Bragu nepovažuje. "Beru to tak, že hrajeme doma, takže outsideři určitě nejsme. Myslím, že jsme i v domácí soutěži i v předkolech ukázali, že jsme na našem stadionu silní, a to chceme potvrdit," uvedl kouč, jehož tým prohrál z jedenácti duelů této sezony jen úvodní Superpohár v Plzni.

Věří, že Liberec dokáže i Braze vnutit svůj styl. "Čeká nás tým, který bude silný na míči, zároveň je až netypicky pro ně disciplinovaný. Hrají z rozestavení 4-4-2 s rychlým přechodem do útočné fáze. Je to velmi těžký protivník, slabiny jsme sice objevili, ale nejdůležitější bude, jak to naši hráči provedou na hřišti," řekl Trpišovský.

"V předkolech jsme hodně studovali soupeře, což nám velmi pomohlo, tentokráte se chceme soustředit na naši hru, čemuž jsme i přizpůsobili tréninky. A rozhodně chceme, i když to bude velmi náročné, aby se hrálo podle našich not," dodal kouč.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze