27. listopadu 2015 • 16:41

Klopp se smál, ale... Mignolet držel míč 21 sekund, sudí ho trestal

Autor:
TOP VIDEA
Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po druhé výhře v základní skupině Evropské ligy mohli slavit. Fotbalisté Liverpoolu si s předstihem zajistili účast v jarní fázi soutěže. Proti Bordeaux (2:1) svěřenci Jürgena Kloppa museli otáčet nepříznivý stav po chybě brankáře Simona Mignoleta.Belgický brankář po půlhodině zápasu doplatil na to, když držel míč v rukou příliš dlouho. Celkem mu bylo spočítáno 21 sekund. A to je hodně přes limit. Ve fotbalových pravidlech je psáno, že gólman smí držet balon v rukou pouze šest sekund.

Izraelský sudí Alon Yefet byl nekompromisní a nařídil pro Bordeaux nepřímý kop v pokutovém území. Francouzské mužstvo chybu domácího brankáře využilo a ujalo se na Anfield Road vedení.

„Nemám problém se soustředěním. Pouze jsem hledal tu nejlepší možnost, jak rozehrát. Poučil jsem se a příště rozehraju rychleji,“ vysvětloval hrubku belgický brankář.

VIDEO: Mignolet porušil pravidla a pak inkasoval

Naštěstí pro něj jeho spoluhráči dokázali zápas už do poločasu otočit a Liverpool nakonec zvítězil 2:1. Díky vítězství si „Reds“ zajistili postup do jarního play off Evropské ligy. Na pozápasové tiskové konferenci tak mohlo být Jürgenu Kloppovi do smíchu.

Když tiskový mluvčí anglického klubu vyzval novináře k posledním dotazům, nikdo se dlouho nehlásil. Až v poslední chvíli přišla ještě jedna otázka a toho se Klopp ihned chytl. „Čekal jste stejně dlouho jako Mignolet s rozehráním,“ smál se trenér Liverpoolu ještě před poslechnutím otázky.

K Mignoletově chybě však výrzné výtky neměl. „Nejsem naštvaný. Hráli jsme dobrý zápas. Těch 21 sekund? Víte, normálně vám ten nepřímý kop nepísknou,“ zastal se Klopp belgického reprezentanta.

Simon Mignolet držel míč víc jak šest vteřin a sudí ho za to potrestal
Simon Mignolet držel míč víc jak šest vteřin a sudí ho za to potrestal

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze