Žilina vyhlíží Jablonec! Famagusta s Hušbauerem končí na Rapidu

Autor: ČTK, ros
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté kyperského celku Anorthosis Famagusta s českým záložníkem Josefem Hušbauerem sice porazili v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy Rapid Vídeň 2:1, do další fáze však po úvodní prohře 0:3 nepostoupili. Bývalý hráč pražské Sparty Hušbauer odehrál dnes 71 minut, v první půli dostal žlutou kartu.

Rapid, který v 2. předkole Ligy mistrů nestačil na Spartu, v další fázi narazí na ukrajinský Luhaňsk. Famagusta se přesunula do Evropské konferenční ligy.

Dál jde i arménský Alaškert, který udolal po prodloužení Kajrat Almaty 3:2. Hosté doplatili na dvě vyloučení, ve 104. minutě vstřelil rozhodující gól Aleksandar Glišič. Alaškert narazí na Glasgow Rangers.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mistrovská část:

Alaškert - Kajrat Almaty 3:2 po prodl. (2:2, 1:1), první zápas: 0:0, postoupil Alaškert; HJK Helsinky - Neftči Baku 3:0 (0:0), první zápas: 2:2, postoupil HJK; Žalgiris Vilnius - Mura 0:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Mura.

Hlavní část:

Anorthosis Famagusta - Rapid Vídeň 2:1 (1:0), první zápas 0:3, postoupil Rapid; St. Johnstone - Galatasaray Istanbul 2:4 (1:1), první zápas: 1:1, postoupil Galatasaray.

Žilina jde na Jablonec

Pokud fotbalisté Jablonce vypadnou ve 3. předkole Evropské ligy se Celtikem Glasgow, narazí ve 4. předkole nižší Evropské konferenční ligy na Žilinu. Slovenský celek deklasoval v odvetě 3. předkola EKL kazašský Tobol Kostanaj 5:0, navázal na vítězství 1:0 a může v boji o skupinovou fázi vyzvat právě Severočechy. Ti se ve Skotsku snaží smazat ztrátu 2:4.

Žilina, která již vyřadila gruzínský celek Dila Gori nebo kyperský Apollon, se dostala do vedení po 14 minutách hry, kdy se prosadil dvaadvacetiletý útočník Dávid Ďuriš. Krátce před poločasovou přestávkou se trefil i jeho kolega Matúš Rusnák. Třetí branku přidal ve druhé půli arménský záložník Vahan Bičachjan, následně se trefil Tibor Slebodnik a skóre pečetil v nastaveném čase opět Bičachjan. Tým trenéra Pavla Staňa neprohrál již sedm zápasů za sebou.

Dál jde také Čenstochová, která po prodloužení zvítězila na hřišti Kazaně 1:0. Jedinou branku v celém dvojzápase vstřelil ve 111. minutě Vladislavs Gutkovskis. Český obránce Tomáš Petrášek kvůli zranění nenastoupil.

Končí naopak jiný polský tým Vratislav. Ta i se záložníkem Petrem Schwarzem prohrála 0:4 na hřišti Beer Ševy a nevyužila tak náskok z úvodního zápasu (2:1). Schwarz odehrál celý zápas.

Vypadl i lotyšský RFS, jenž doma nestačil na Gent 0:1. Záložník Petr Mareš zůstal v barvách poraženého týmu na lavičce náhradníků. Stejným poměrem prohrála Trnava na hřišti Maccabi Tel Aviv a v soutěži rovněž končí. Nic na tom nezměnil ani obránce Filip Twardzik, který odehrál za slovenský celek celý zápas.

Základní část Evropské konferenční ligy si nezahraje ani Martin Frýdek s Lucernem. Švýcarský celek nezvrátil úvodní porážku s Feyenoordem 0:3, na hřišti soupeře prohrál stejným rozdílem.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Rubin Kazaň - Čenstochová 0:1 po prodl., první zápas: 0:0, postoupila Čenstochová; Molde - Trabzonspor 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na pen. 3:4, první zápas: 3:3, postoupil Trabzonspor; Žilina - Tobol Kostanaj (Kaz.) 5:0 (2:0), první zápas: 1:0, postoupila Žilina; Hammarby - Čukarički (Srb.) 5:1 (3:0), první zápas: 1:3, postoupilo Hammarby, PAOK Soluň - Bohemians (Ir.) 2:0 (2:0), první zápas: 1:2, postoupil PAOK; RFS (Lot.) - Gent 0:1 (0:0), první zápas: 2:2, postoupil Gent; Beer Ševa (Izr.) - Vratislav 4:0 (2:0), první zápas: 1:2, postoupila Beer Ševa. Maccabi Tel Aviv - Trnava 1:0 (1:0), první zápas: 0:0, postoupilo Maccabi; Basilej - Újpest Budapešť 4:0 (2:0), první zápas: 2:1, postoupila Basilej; Fola Esch (Luc.) - Linfield (Sev. Ir.) 2:1 (0:0), první zápas: 2:1, postoupila Fola, Anderlecht - Laci (Alb.) 2:1 (1:0), první zápas: 3:0, postoupil Anderlecht; FC Kodaň - Lokomotiv Plovdiv 4:2 (3:1), první zápas: 1:1, postoupila Kodaň; Rijeka - Hibernian 4:1 (1:0), první zápas: 1:1, postoupila Rijeka; Feyenoord Rotterdam - Lucern 3:0 (2:0), první zápas: 3:0, postoupil Feyenoord; Velež (Bosna) - Elfsborg 1:4 (0:2), první zápas: 1:1, postoupil Elfsborg; Olimpija Lublaň - Santa Clara (Portug.) 0:1 (0:0), první zápas 0:2, postoupila Santa Clara; Teuta (Alb.) - Shamrock Rovers (Ir.) 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Shamrock.