Jakub Dvořák
23. října 2021 • 15:00

Vrbova kolaudace ve Spartě: záblesky evropské kvality, nová osa s posilami

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nestává se často, aby Sparta prohrála a fanoušci i den poté nadšeně rozebírali jakýkoliv detail ztraceného zápasu. Přesně takovou dějovou linku nabrala dohra střetnutí s Lyonem (3:4). Letenští proti čtvrtému celku minulého ročníku Ligue 1 nezískali ani bod, přesto zanechali pozitivní dojem. Předvedli výkon, který za poslední roky Letná v Evropě nepamatuje: odhodlaný, sebevědomý a po technicko-taktické stránce přesahoval na mezinárodní úroveň. A to se pak porážka odpouští snadněji.Když srovnáme zápasy Sparty ve skupině Evropské ligy za vlády Václava Kotala a ty nynější pod Pavlem Vrbou, základní rozdíly bijí do očí.

Pod starším pedantem na defenzivu vycházeli Pražané především ze zabezpečené obrany a k ohrožení soupeře docházelo díky brejkovým hráčům. Kotal dokázal intuitivně využít složení kádru.

Ovšem zároveň bylo zřejmé, že to nemůže být dlouhodobý trend. Alespoň pokud to rudí mysleli s úspěchem na evropském poli po vzoru konkurenční Slavie skutečně vážně.

Jestliže Kotal převzal projekt v chaosu, dal mu základní obrysy a započal hrubou stavbu, Vrba ji nyní dokončuje. Kolaudace, čti útok na titul a úspěch v pohárech, je mnohem reálnější než v předchozích sezonách.

Ještě předtím si však kouč udělal interní revizi. Nepovedené 3. předkolo Ligy mistrů s Monakem mu nastínilo, kde má resty. Resumé? Zrychlit a zpevnit defenzivu!

Dnes už Sparta nepřipomíná partyzány

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Skupina H
Články odjinud


Články odjinud