7. listopadu 2008 • 09:25

Villa se vezla na vlně štěstí

Autor:
Reklama
John Carew (Aston Villa) a Marek Suchý (Slavia, vpravo) v utkání Poháru UEFA.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většina britských deníků přiznává na svých stránkách, že výhra Aston Villy 1:0 ve čtvrtečním utkání Poháru UEFA proti Slavii byla dílem štěstí.Poukazují na to, že ve druhém poločase jen s vypětím všech sil tým Martina O'Neilla neinkasoval a díky tomu si prakticky zajistil postup do další fáze této evropské soutěže.

"V hlavním světovém městě piva mohli pozvednout fanoušci Aston Villy sklenici na počest střelce Johna Carewa. Ten byl nejprve potrestán za návštěvu nočního klubu před prvním zápasem s Ajaxem, nyní jeho branka poslala tým do dalšího kola," připomněly The Times nedávné eskapády norského útočníka.

Jeho zásluhu na jediné brance utkání však nejčtenější deníky nezveličují. "Carew nevědomky tečoval střelu Stevea Sidwella, což stačilo k poločasovému vedení. Slavia měla poté jednu šanci za druhou, O'Neillův tým ale vydržel," dodal The Guardian.

"Villa i přes zuřivý nápor domácích ve druhém poločase udržela letošní neporazitelnost proti zahraničním soupeřům. Navíc přivodila Slavii první prohru v jejich novém stadionu," upozornil na bilanci českého týmu z posledního úspěšného období The Daily Mail.

"Villa se vezla na vlně štěstí. Carew našel cestu do ráje při misi Aston Villy v Edenu," pohrál si s významem názvu slávistického stadionu bulvární The Sun. "Devětadvacetiletý Carew alkohol nepije, nyní to ale byla po jeho teči Slavia, která zůstala ve městě piva střízlivá," pokračoval v narážkách na pražské symboly The Sun.

BBC připomíná, že přední anglický celek v pondělí prohrál ligový zápas v Newcastlu a měl velmi krátkou dobu na to, aby se ze svých chyb poučil. "Villa se představila v Praze v úplně jiném světle a s velkými změnami oproti duelu v Newcastlu.

Se šesti novými tvářemi bylo zřejmě nevyhnutelné, že tým musel chvíli hledat svůj rytmus. Díky využití křídelních prostorů a rychlých přihrávek se dočkala brzy toho, co si zasloužila," uznale zhodnotil výkon Angličanů server BBC.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze