7. listopadu 2008 • 09:25

Villa se vezla na vlně štěstí

Autor:
Reklama
John Carew (Aston Villa) a Marek Suchý (Slavia, vpravo) v utkání Poháru UEFA.
TOP VIDEA
PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU: Modrič vzal při oslavách na pódium i malého fanouška PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU: Modrič vzal při oslavách na pódium i malého fanouška
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většina britských deníků přiznává na svých stránkách, že výhra Aston Villy 1:0 ve čtvrtečním utkání Poháru UEFA proti Slavii byla dílem štěstí.Poukazují na to, že ve druhém poločase jen s vypětím všech sil tým Martina O'Neilla neinkasoval a díky tomu si prakticky zajistil postup do další fáze této evropské soutěže.

"V hlavním světovém městě piva mohli pozvednout fanoušci Aston Villy sklenici na počest střelce Johna Carewa. Ten byl nejprve potrestán za návštěvu nočního klubu před prvním zápasem s Ajaxem, nyní jeho branka poslala tým do dalšího kola," připomněly The Times nedávné eskapády norského útočníka.

Jeho zásluhu na jediné brance utkání však nejčtenější deníky nezveličují. "Carew nevědomky tečoval střelu Stevea Sidwella, což stačilo k poločasovému vedení. Slavia měla poté jednu šanci za druhou, O'Neillův tým ale vydržel," dodal The Guardian.

"Villa i přes zuřivý nápor domácích ve druhém poločase udržela letošní neporazitelnost proti zahraničním soupeřům. Navíc přivodila Slavii první prohru v jejich novém stadionu," upozornil na bilanci českého týmu z posledního úspěšného období The Daily Mail.

"Villa se vezla na vlně štěstí. Carew našel cestu do ráje při misi Aston Villy v Edenu," pohrál si s významem názvu slávistického stadionu bulvární The Sun. "Devětadvacetiletý Carew alkohol nepije, nyní to ale byla po jeho teči Slavia, která zůstala ve městě piva střízlivá," pokračoval v narážkách na pražské symboly The Sun.

BBC připomíná, že přední anglický celek v pondělí prohrál ligový zápas v Newcastlu a měl velmi krátkou dobu na to, aby se ze svých chyb poučil. "Villa se představila v Praze v úplně jiném světle a s velkými změnami oproti duelu v Newcastlu.

Se šesti novými tvářemi bylo zřejmě nevyhnutelné, že tým musel chvíli hledat svůj rytmus. Díky využití křídelních prostorů a rychlých přihrávek se dočkala brzy toho, co si zasloužila," uznale zhodnotil výkon Angličanů server BBC.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze