30. září 2010 • 23:15

Palermo se na výhru v Lausanne nadřelo

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Palerma dnes ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy porazili ve "sparťanské" skupině F švýcarské druholigové Lausanne 1:0 a bodově se dotáhli na pražský tým.Domácí Sicilané, kteří na úvod soutěže prohráli 2:3 na Spartě, sice v zápase dominovali, ale dlouho se střelecky trápili.

O jejich nejtěsnější výhře rozhodl až v 79. minutě záložník Migliaccio.

Palermu se sice po více než čtyřech měsících vrátil uzdravený kapitán Fabrizio Miccoli, ale ještě před přestávkou musel ze hřiště kvůli problémům s lýtkem.

Souboj českých krajních obránců Tomáše Ujfalušiho z Atlétika Madrid a Michala Kadlece z Leverkusenu skončil remízou 1:1. Hosty z Německa poslal do vedení na konci prvního poločasu švýcarský útočník Derdiyok, skóre srovnal po přestávce z penalty Portugalec Simao.

Španělský obhájce trofeje zatím v druhém ročníku soutěže získal pouze jeden bod.Ve šlágru kola si rozdělily body Manchester City a hostující Juventus Turín. Italský celek, v jehož obraně nastoupil krajní bek Zdeněk Grygera, poslal po deseti minutách do vedení útočník Iaquinta, na konečných 1:1 vyrovnal ve 37. minutě záložník Johnson.

Liverpool potvrdili špatnou formu z anglické ligy a jen bez branek remizovali v Utrechtu. Nizozemský klub, za který odehrál 82 minut i defenzivní univerzál české jednadvacítky Jacob Lensky, zopakoval výsledek 0:0 z úvodního duelu s Neapolí.

Liverpool uhrál v Utrechtu jen remízuFoto Reuters

Hráči italského celku dnes sice v Bukurešti se Steauou prohrávali po úvodní čtvrthodince už o tři branky, ale nakonec dokázali i díky vyloučení domácího Kapetanose vyrovnat. Remízu Neapole zachránil až v osmé minutě nastaveného času uruguayský útočník Cavani.

Brankou v posledních minutách přišli o body fotbalisté Anderlechtu, kteří i s českým triem Ondřej Mazuch, Jan Polák a Lukáš Mareček prohráli na půdě Hajduku Split 0:1 a ani v druhém zápase EL nebodovali.

Vítěznou premiéru na lavičce Sevilly prožil trenér Gregorio Manzano, jehož svěřenci zvítězili na půdě Dortmundu 1:0 brankou Itala Cigariniho. Favorizovaný německý tým, který zápas dohrával v deseti bez vyloučeného obránce Schmelzera, přerušil sérii sedmi výher v soutěžních zápasech.

Skupina A:

Lech Poznaň - Salcburk 2:0 (0:0)
Branky: 47. Arboleda, 80. Peszko. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Manchester City - Juventus Turín 1:1 (1:1)
Branky: 37. Johnson - 11. Iaquinta. Rozhodčí: González (Šp.).

Rosenborg - Aris Soluň 2:1 (1:1)
Branky: 37. Moldskred, 68. Prica - 43. Ruiz. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.).

Atlético Madrid - Leverkusen 1:1 (0:1)
Branky: 51. Simao z pen. - 40. Derdiyok. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Gent - Lille 1:1 (1:1)
Branky: 5. Smet - 21. Frau. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Sporting Lisabon - Levski Sofia 5:0 (2:0)
Branky: 30. Carrico, 43. Maniche, 53. Salomao, 61. Postiga, 79. Fernández. Rozhodčí: Kever (Švýc.).

PAOK Soluň - Dinamo Záhřeb 1:0 (0:0)
Branka: 56. Ivič. Rozhodčí: Fautrel (Fr.).

Villarreal - FC Bruggy 2:1 (1:1)
Branky: 41. Rossi, 56. Rodríguez - 45. Donk. Rozhodčí: Lajuškin (Rus.). ČK: 27. Vargas (Bruggy).

Borisov - Alkmaar 4:1 (1:0)
Branky: 5. Rodionov, 49. Koncevoj, 77. Bressan z pen., 83. Olechnovič - 89. Sigthorsson. Rozhodčí: Trattou (Kypr.)

Šeriff Tiraspol - Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)
Branky: 8. Jerochin, 37. Franca z pen. Rozhodčí: Jech (ČR).

Palermo - Lausanne 1:0 (0:0)
Branka: 79. Migliaccio. Rozhodčí: Kaasik (Est.).

Palermo: Benussi - Cassani, Muňoz, Bovo, García (61. Balzaretti) - Migliaccio, Kasami, Nocerino, Pastore - Miccoli (43. Pinilla), Maccarone (86. Darmian).

Lausanne: Favre - Rochat, Katz, Meoli, Sonnerat - Tosi (80. Steuble), Celestini, Marazzi, Avanzini (82. Pasche) - Silvio, Roux (83. Munsy).

Hajduk Split - Anderlecht 1:0 (0:0)
Branka: 90.+6 Vukošič. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Petrohrad - AEK Atény 4:2 (3:1)
Branky: 43. z pen. a 57. Lazovič, 1. Hubočan, 13. Bruno Alves -
37. Liberopulos, 83. Kafes z pen. Rozhodčí: Mažič (Srb.). ČK: 41. Nasuti (AEK).

Odense - Stuttgart 1:2 (0:0)

Branky: 78. Johansson - 72. Kuzmanovič, 86. Harnik. Rozhodčí: Deaconu (Rum.).

Young Boys Bern - Getafe 2:0 (2:0)

Branky: 11. a 64. Degen. Rozhodčí: Malek (Pol.).

Sampdoria Janov - Debrecín 1:0 (1:0)
Branka: 18. Pazzini z pen. Rozhodčí Kovařík (ČR).

Metalist Charkov - PSV Eindhoven 0:2 (0:2)
Branky: 27. Dzsudzsák z pen., 30. Berg. Rozhodčí: Chapron (Fr.). ČK: 26. Villagra (Metalist).