Trenér Arménců po trapasu: Plzeň nehrála fér! | iSport.cz
20. července 2011 • 08:19

Trenér Arménců po trapasu: Plzeň nehrála fér!

Autor: jon
TOP VIDEA
Karviná - Olomouc: Sigma podnikla rychlý kontr, skóre otevřel González, 0:1 Karviná - Olomouc: Sigma podnikla rychlý kontr, skóre otevřel González, 0:1
České Budějovice - Příbram: Mršičovo parádní sólo zužitkoval Ledecký, 1:0! České Budějovice - Příbram: Mršičovo parádní sólo zužitkoval Ledecký, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho tým dostal pořádný příděl, z Plzně si odváží „bůra“. Kouč Pjuniku Jerevan Vardan Minasjan však k hodnocení odvety 2. předkola Ligy mistrů přidal i nečekanou kritiku směrem k domácímu týmu. „Máte dobré mužstvo, ale nehráli jste fair play,“ opřel se do Západočechů na pozápasové tiskové konferenci.„Plzeň si zasloužila postoupit, uznávám,“ začal trenér. „Ale domácí by se měli naučit hrát fair play. Mají mladý tým, hrají poprvé Ligu mistrů. Chápu, že chtějí vyhrávat. Měli by si ale zapamatovat, že se má hrát fér.“

Podle Minasjana Plzeň dvakrát před gólem nepřerušila hru, ač na zemi ležel zraněný hráč Jerevanu. „Chtěla dát co nejvíc gólů, tomu rozumím. Ale v tomhle si nepočínala fér,“ zopakoval.

Domácí trenér Pavel Vrba tohle nařčení rezolutně odmítl. „Ničeho takového jsem si nevšiml,“ kroutil hlavou.

Když se dozvěděl, že ke zmíněné situaci mělo dojít před třetí brankou Plzně, celou situaci obrátil v žert. „Třetí gól si hodil do brány sám jejich gólman. Jestli někdo nehrál fér, tak to byl on,“ usmíval se Vrba.

Kolář se raduje z branky
Kolář se raduje z branky

Důvodů k úsměvům měl Vrba dost. Jeho tým Pjunik v obou zápasech jednoznačně zválcoval a dokázal, že může hrát o slušné výsledky i v pohárové Evropě.

„Jsem rád, že jsme ukázali naší sílu. Do pohárového koeficientu jsme získali šest bodů, hráli jsme atraktivní fotbal a stříleli góly. Mužstvo má kvalitu, chceme v pohárech vydržet co nejdéle,“ přeje si Vrba.

Nářky arménského trenéra může v klidu hodit za hlavu. Moc dobře ví, že podobnými výkony si Plzeň v Evropě brzy zjedná slušný respekt.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud