Jakub Dvořák
5. srpna 2015 • 20:30

Černý den Matějovského! Chyba před prvním gólem, pak vyloučení

TOP VIDEA
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na tenhle zápas nebude Marek Matějovský vzpomínat vůbec v dobrém. V odvetě třetího předkola Ligy mistrů nejdříve chyboval před první brankou CSKA a ve druhém poločase ho rozhodčí po ostrém skluzu vyloučil.Zápas blbec. Jinak si odvetu proti CSKA Marek Matějovský pamatovat nebude. První jeho velké zaváhání přišlo při brance ruského týmu. Sparta vedla pohodlně 2:0 a vše vypadalo na povedený zápas. Jenže přišla 34. minuta. Sparťanský záložník ztratil lehkomyslně míč ve středu hřiště, čehož okamžitě využili draví hráči moskevského klubu ke snížení na 1:2.

Marek Matějovský a Mário Fernandés jdou do skluzu, po kterém dostal červenou kartu
Marek Matějovský a Mário Fernandés jdou do skluzu, po kterém dostal červenou kartu

Ve druhém poločase dokonce ruský soupeř vyrovnal po zmatcích ve sparťanské obraně. I tak se ale Letenští vzchopili a s příchodem kapitána Davida Lafaty na trávník dostali soupeře pod tlak. Jenže přišla další nešťastná chvíle pro zkušeného středopolaře Matějovského.

Ve středu hřiště ostře zajel do Maria Fernandese a italský sudí Paolo Mazzoleni ani na vteřinu neváhal. Z kapsy vytáhl červenou kartu a poslal sparťanského špílmachra do sprch. Přitom oba hráči šli nohama proti sobě, žlutá karta by byla dostatečným trestem. Rozhodčí proti sobě tímto verdiktem poštval nejen domácí publikum, ale také celý realizační tým Sparty. Protesty však byly marné.

Rus se víc svíjel, řekl Krejčí o červené pro Matějovského

Vyloučení Matějovského dokázalo CSKA Moskva využít. V 76. minutě se na velkém vápně uvolnil záložník Alan Dzagojev a poslal svůj tým do vedení 3:2, které znamenalo konec sparťanských nadějí.

Pro Matějovského to není první takový okamžik. V roce 2010 se nechal ve 3. předkole Ligy mistrů hloupě vyloučit na hřišti polského Lechu Poznaň a vyfasoval třízápasový distanc.

Tehdy však Sparta postoupila, po odvetě s CSKA Moskva její cesta do Ligy mistrů skončila.

Dočkal: Ptal jsem se rozhodčí, jestli je spokojený. Řekl, že ano

Ščasný po prohře s CSKA: Rozhodčí hrubě ovlivnil utkání

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze