13. září 2017 • 10:50

Mladíček ze Celtiku se vysmál Neymarovi, ten mu pak odmítl dát dres

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

V 18 letech poprvé naskočit do Ligy mistrů a hned bránit Neymara? Pro většinu mladých fotbalistů by to asi byla noční můra, ne však pro Anthony Ralstona ze Celtiku. „Nezabýval jsem se tím, neměl jsem z něj strach,“ potvrdil po zápase, ve kterém se hvězdnému útočníkovi PSG vysmál do obličeje po jednom z teatrálních pádů. Brazilec si s ním pak odmítl podat ruku a vyměnit dres. Favorit vyhrál jednoznačně 5:0.Kolena se mu z nejdražšího hráče fotbalové historie (5,8 miliard korun) nerozklepala. Ralston ukázal, že s respektem nemíní jednat ani s největšími hvězdami.

„Věděl jsem, že musím hrát svou hru. Připravoval jsem se na Neymara tak, jako bych se připravoval na jakýkoliv jiný zápas. Nedávám ho na nějaký piedestal. Je to jen další muž na hřišti, proti němuž hrajete. Jen se s tím musíte vyrovnat,“ ohodnotil 18letý obránce Neymara.

Anthony Ralston ze Celtiku neměl z Neymara přehnaný respekt. Takhle se mu vysmál přímo na hřišti.
Anthony Ralston ze Celtiku neměl z Neymara přehnaný respekt. Takhle se mu vysmál přímo na hřišti.

Ubránit se mu ale Neymara nepodařilo. V 19. minutě Brazilec mladíkovi pláchl a otevřel skóre utkání, o chvíli později bývalý hráč Barcelony připravil gól pro Kyliana Mbappého. Když pak v závěru prvního poločasu zvýšil už na 3:0 z pokutového kopu Edinson Cavani, bylo po zápase. Alespoň tedy co se výsledku týče.

Krátce po třetím gólu se totiž Neymar po Ralstonově zákroku ocitl na zemi a skotský mladík se mu následně vysmál přímo do obličeje. Pařížský útočník se jen v klidu podíval na výsledkovou tabuli a pomocí prstů ukázal výsledek 3:0.

Když po utkání Ralston žádal od hvězdného protihráče dres, Neymar odmítl. Nepodal mu ani ruku. „Nebyl to velký problém, nebudu se tím příliš zabývat, je mi to jedno. Každý jsme jiný, takže s tím nebudu ztrácet čas,“ uvedl pro britský deník Daily Mail.

SESTŘIH Ligy mistrů: Celtic - PSG 0:5. Debakl řídil Cavani

Fanoušek chtěl nakopnout Mbappého

V Celtic Parku to v úterý večer nebyl jediný problém. Během prvního poločasu vtrhl na hřiště fanoušek, který se pokusil nakopnout jinou pařížskou hvězdu, Kyliana Mbappého. To se mu naštěstí nepodařilo, skotskému klubu i tak nadělal nepěkné problémy.

Domácí trenér Brendan Rodgers fanouškovo chování odsoudil. „Reakce fanoušků byla všeříkající. Bylo to hořké zklamání. Klub se bude touto osobou zabývat, nechtěli jsme to vidět,“ řekl na tiskové konferenci. Celou záležitostí se bude určitě zabývat UEFA.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze