SESTŘIHY: Liverpool dal Spartaku 7:0, Šachtar slaví postup, Neapol končí

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Liverpoolu, Sevilly, Šachtaru Doněck a Porta v Lize mistrů jako poslední postoupili ze skupinové fáze do osmifinále. Neapol skončila až třetí a na jaře si zahraje pouze v play off Evropské ligy. Liverpool v závěrečném utkání podzimní části doma rozstřílel Spartak Moskva 7:0 a vyhrál skupinu E o tři body před Sevillou, které stačila remíza 1:1 v Mariboru. Šachtar v Charkově porazil 2:1 již postupující Manchester City a ve skupině F o šest bodů předčil Neapol. Lídr italské ligy nečekaně prohrál 1:2 na hřišti Feyenoordu Rotterdam.

Přestože Liverpoolu stačila k postupu remíza, neponechal nic náhodě. Už v úvodní dvacetiminutovce se prosadili dvakrát Philippe Coutinho a jednou Roberto Firmino. Svěřenci Jürgena Kloppa na rozdíl od minulého zápasu v Seville (3:3) tříbrankové poločasové vedení neztratili. Po změně stran Coutinho zkompletoval hattrick, dvakrát se prosadil Sadio Mané a debakl Spartaku korunoval Mohamed Salah.

Sevilla v Mariboru prohrávala už od desáté minuty, kdy první útok domácích proměnil Marcos Tavares. Až v 75. minutě Ganso vyrovnal na konečných 1:1.

Skupina E:

Liverpool FC - Spartak Moskva 7:0 (3:0)
Branky: 4. z pen., 15. a 50. Coutinho, 47. a 76. Mané, 19. Firmino, 86. Salah. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

NK Maribor - Sevilla FC 1:1 (1:0)
Branky: 10. Tavares - 75. Ganso. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

Skupina E

1. Liverpool 6 3 3 0 23:6 12
2. Sevilla 6 2 3 1 12:12 9
3. Spartak Moskva 6 1 3 2 9:13 6
4. Maribor 6 0 3 3 3:16 3

Šachtar vedoucí tým anglické ligy od začátku přehrával. V 26. minutě otevřel skóre Bernard a o chvíli později přidal pojistku Ismaily. Až v nastavení druhé půle snížil z penalty náhradník Sergio Agüero, ale hráči City už první soutěžní porážku v sezoně neodvrátili.

SESTŘIH Ligy mistrů: Šachtar Doněck - Manchester City 2:1. Domácí překvapili a slaví postup

Neapol už ve druhé minutě poslal do vedení Piotr Zieliński. Za půl hodiny však srovnal Nicolai Jörgensen a v 91. minutě dokonal obrat Jeremiah St. Juste. Feyenoord získal první body v sezoně LM, italské mužstvo prohrálo ve skupině i třetí venkovní duel.

Skupina F:

Šachtar Doněck - Manchester City 2:1 (2:0)
Branky: 26. Bernard, 33. Ismaily - 90.+2 Agüero z pen. Rozhodčí: Bastien - Zakrani, Haquette (všichni Fr.).

Feyenoord Rotterdam - SSC Neapol 2:1 (1:1)
Branky: 33. Jörgensen, 90.+1 St. Juste - 2. Zieliński. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.). ČK: 83. Vilhena (Feyenoord).

Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu

Portu zařídil poločasový náskok dvěma brankami Vincent Aboubakar a jednou Yacine Brahimi. Na konci půle šla obě mužstva do deseti, když za vzájemnou potyčku dostali červenou kartu domácí Felipe a hostující Rachid Ghezzal.

SESTŘIH Ligy mistrů: Porto - Monaco 5:2. Divoká přestřelka a dvě červené

Po hodině hry sice Kamil Glik snižil z penalty, ale Alex Telles vzápětí zvýšil. Radamel Falcao dal druhý gól hostů a přestřelku ukončil v 88. minutě další náhradník Tiquinho Soares. Monako, které v minulém ročníku došlo až do semifinále, tak skončilo na posledním místě skupiny G s pouhými dvěma body.

Lipsko potřebovalo k postupu získat víc bodů než Porto, ale Besiktasi se povedl začátek. Už v desáté minutě proměnil penaltu Álvaro Negredo, jenž dal v LM první gól od listopadu 2013, kdy za Manchester City skóroval proti Plzni. V 87. minutě snížil Naby Keita, ale těsně před koncem sebral domácím bod Talisca.

Skupina G:

FC Porto - AS Monako 5:2 (3:0)
Branky: 9. a 33. Aboubakar, 45. Brahimi, 65. Alex Telles, 88. Soares - 61. Glik z pen., 78. Falcao. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ČK: 38. Felipe - 38. Ghezzal.

RB Lipsko - Besiktas Istanbul 1:2 (0:1)
Branky: 87. Keita - 10. Negredo z pen., 90. Talisca. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ČK: 82. Ilsanker (Lipsko).

Skupina G

1. Besiktas Istanbul 6 4 2 0 11:5 14
2. FC Porto 6 3 1 2 15:10 10
3. Lipsko 6 2 1 3 10:11 7
4. Monaco 6 0 2 4 6:16 2

Obhájce Real v Madridu přestřílel Dortmund 3:2. Druhý gól utkání, které jako hlavní rozhodčí vedl Čech Pavel Královec, vstřelil Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr jako první hráč v historii LM skóroval v každém z šesti utkání ve skupině.

Real poslal do vedení už v osmé minutě Borja Mayoral a čtyři minuty po něm přidal rekordní trefu Ronaldo. Těsně před pauzou však snížil Pierre-Emerick Aubameyang a gabonský kanonýr pak v 49. minutě i vyrovnal. Poslední slovo měl na konci Lucas Vázquez.

"Bílý balet" skončil na druhém místě skupiny H za Tottenhamem, který doma zdolal APOEL Nikósie 3:0 góly Fernanda Llorenteho, Son Hung-mina a Georgese-Kévina N'Koudoua. Trápícímu se Dortmundu tak stačily dva body a lepší skóre k uhájení třetí pozice před APOELem.

SESTŘIH Ligy mistrů: Tottenham - APOEL 3:0. I slabší sestava Spurs válela

Skupina H:

Tottenham Hotspur - APOEL Nikósie 3:0 (2:0)
Branky: 20. Llorente, 37. Son Hung-min, 80. N'Koudou. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.).

Real Madrid - Borussia Dortmund 3:2 (2:1)
Branky: 8. Mayoral, 12. Ronaldo, 81. Lucas Vázquez - 43. a 49. Aubameyang. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník (ČR).