Trest pro Slavii za kritiku UEFA! Čtvrt milionu zaplatí sám Tvrdík

Hráči Slavie předali Jaroslavu Tvrdíkovi na oslavě jeho padesátin šek, který mu má pomoci zaplatit pokutu od UEFA
Muris Mešanovič přijímá gratulace k proměněné penaltě
Muris Mešanovič po roce nastoupil v základu Slavie a hned skóroval
Jan Matoušek v souboji s ústeckým Janem Peterkou
Jaroslav Zelený svou šanci neproměnil
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský při zápase s Ústí nad Labem
Muris Mešanovič zkouší přelstít ústeckého brankáře Mariána Tvrdoňe
30
Fotogalerie
ČTK
Evropské poháry
Začít diskusi (0)

Pražská Slavia dostala od Evropské fotbalové unie UEFA pokutu 10.000 eur (258 tisíc korun) za to, že šéf klubu Jaroslav Tvrdík po srpnovém utkání předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev na sociální síti ostře kritizoval rozhodčí a vyzval místopředsedu UEFA Hrihorije Surkise k rezignaci.

Tvrdík o tom v úterý informoval na twitteru. "Rozhodnutím disciplinární komise UEFA byl klub ve věci “twitterové komunikace” potrestán pokutou ve výši 10.000 eur. Rozhodnutí přijímám. Platbu uhradím z osobního účtu. Prostředky vybrané vedením a hráči klubu použijeme po dohodě s nimi na charitativní účel," uvedl Tvrdík.

Tvrdík se po prohrané odvetě v Kyjevě nevybíravě opřel do polských rozhodčích i místopředsedy UEFA Surkise. Ukrajinský funkcionář vedl Dynamo v letech 1993 až 2002, nyní klubu šéfuje jeho bratr Ihor. Další člen představenstva Slavie Tomáš Bůzek zašel na twitteru ještě dál a použil vulgarity. Oba poté příspěvek smazali a Tvrdík se za neslušná slova omluvil.

Slavia se cítila poškozená po obou utkáních třetího předkola. Po úvodní remíze 1:1 v Edenu Pražané špatně nesli, že soupeř skóroval poté, co sudí nepřerušili hru, přestože na hřišti byly dva míče. V odvetě zase červenobílí marně protestovali u polských rozhodčích v čele s Danielem Stefanským proti neuznanému gólu Stanislava Tecla v závěru první půle a druhé brance Dynama, která padla z ofsajdu.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů