Posílí Spartu Hubník? | iSport.cz
Karel Häring
23. července 2008 • 04:58

Posílí Spartu Hubník?

Roman Hubník
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letenští si vyhlédli dalšího stopera a vedou prý intenzivní jednání. Jméno hráče tají, Sportu se podařilo zjistit, že jedničkou na seznamu je momentálně Roman Hubník.„Jednají o příchodu Romana Hubníka na hostování,“ říká velmi dobře informovaný zdroj deníku Sport.

Křetínský: O obránci jednáme

Jaká je současná situace okolo příchodu středního obránce?
„Z hlediska posil je to naše nejdůležitější téma. Pak máme rozpracováno ještě jedno další, ale to už je spojeno s konkrétní osobou. Pokud jde o středního obránce, máme rozpracováno několik alternativ. Jedna z nich je nejzajímavější a na té teď intenzivně pracujeme.“

Můžete k tomu prozradit více?
„Nechtěl bych to teď komentovat, protože bychom si mohli přestupová jednání zbytečně zkomplikovat.“

Do kdy chcete tento případ vyřešit?
„Soustředíme se na předkola Ligy mistrů. Pro 2. předkolo se uzavírají soupisky tento čtvrtek, to by bylo optimální řešení. Pokud by se to nepodařilo, máme připraven jakýsi náhradní termín. My věříme ve 3. předkolo, protože je naším jasným úkolem do něj postoupit. A soupiska pro 3. předkolo by měla být sestavována, tuším, do 7. srpna.“

Je to český obránce?
„Ano.“

Platí, že máte stále máte zájem o teplického záložníka Jakuba Mareše?
„Je to tak, to je druhé téma, o které jsem se zmiňoval. Dále jednáme o jeho příchodu, ale uvidíme, jestli se s Teplicemi podaří najít společná řeč.“

Pokud byste se dohodli, byla by to společně s příchodem stopera poslední posila pro nadcházející sezonu, nebo ještě uvažujete o nějakém doplnění?
„Není to tak, že bychom teď někoho hledali, spíše můžeme očekávat některé odchody ze Sparty. Už teď máme představu, ale v některých případech existují alternativy, transfery, hostování a zatím by nebylo rozumné to komentovat. Každopádně máme představu o tom, kdo se v tuto chvíli nevejde do kádru. Naše sportovní vedení předneslo své plány a my jsme je odsouhlasili.“

Čtyřiadvacetiletý, urostlý stoper (přes 190 centimetrů) působí v klubu FK Moskva, do kterého zamířil v lednu 2007 ze Sigmy Olomouc. Za rok a půl však nastoupil pouze k devíti střetnutím.

Podle zmiňovaného zdroje by se Hubník přechodu na Letnou nebránil, vyčkává však, jestli Sparta projde do 3. předkola Champions League, čímž si zajistí pohárovou účast minimálně do září, ať už v Lize mistrů nebo v Poháru UEFA.

Na Spartě jméno tají, ale k variantě Hubník sedí prohlášení šéfa Sparty Daniela Křetínského, že mají připraveny dvě termínové varianty pro příchod středního obránce.

Nicméně ze hry prý není ani Pavel Košťál z Liberce, kterého velmi dobře zná trenér Vítězslav Lavička z úspěšného působení ve Slovanu.

Pětačtyřicetiletý kouč, který příští týden vstoupí se Spartou do druhého předkola Ligy mistrů, k tomu říká. „Je to místo, které se táhne jako nit celou naší přípravou. Byli bychom rádi, aby jeden hráč na tuto pozici ještě přišel.

Ani ne tak z důvodu, že bychom zpochybňovali výkonnost našich stávajících stoperů, ale abychom měli nějaké alternace,“ sdělil Sportu.

Sparta nadále zkouší přivézt Jakuba Mareše, ofenzivního záložníka Teplic a člena stříbrné „dvacítky“ z loňského roku.

Ještě dříve než se objeví Mareš v kabině Sparty, dojde pravděpodobně k redukci stávajícího kádru. Ale neměla by být nijak drastická.

Hráči, se kterými Letenští nebudou minimálně pro podzimní část počítat, se pravděpodobně dozvědí svůj ortel po dnešním přípravném utkání s francouzským týmem Stade Rennes (AXA Arena, 19 hodin).

„Vyhodnocujeme případná hostování a odchody, aby to bylo co nejcitlivější jak pro dané hráče, tak pro celý kádr. Chtěli bychom mít jasno v průběhu tohoto týdne, pak už nás čeká předkolo,“ doplnil Lavička.

Na nedávném soustředění v Rakousku vedl dvacet jedna hráčů a tři brankáře. Jejich počet pro sezonu by měl být jen o něco málo nižší.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud