Kluby se přou se STES o peníze za diváky | iSport.cz
30. září 2008 • 15:27

Kluby se přou se STES o peníze za diváky

Autor: ČTK
Fatih Terim s míči na tréninku
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prvoligové kluby se přou s marketingovou společností fotbalového svazu STES o 16 milionů korun, které si mají rozdělit podle návštěvnosti zápasů během loňského ročníku.Zástupci některých celků se domnívali, že tuto sumu získají týmy nad rámec společného projektu, z kterého plyne každoročně do nejvyšší soutěže odhadem 125 milionů korun.

"Část klubů myslela, že přijdou ještě další peníze a ty se rozdělí, ale STES žádné další peníze přerozdělovat v úmyslu neměl. Do příštího jednání předloží zástupci marketinkové společnosti jiný návrh a zdá se, že dojde ke kompromisu," uvedl šéf ligy Ivo Lubas po dnešním jednání ligového shromáždění v Praze.

Od letošní sezony jsou pravidla jasně daná a za rok už k podobným debatám dojít nemůže. "V rámci sponzorského projektu Gambrinusu půjde deset milionů zcela zvlášť pro ty kluby, které budou s diváky nejlépe pracovat," řekl Lubas. Na konkrétním klíči se však stále pracuje.

Jasno je o penězích pro kluby, jejichž současní či bývalí hráči se zúčastnili mistrovství Evropy. "Podíl dostane pět českých klubů. Sparta 240 tisíc eur (téměř šest milionů korun), Ostrava 65 tisíc (1,6 milionu), Slavia, Teplice a Mladá Boleslav po 50 tisících (1,2 milionu)," uvedl generální sekretář svazu Rudolf Řepka.

Dalších 38 tisíc eur (asi 930 tisíc korun) získá s výjimkou Slavie Praha každý klub jako podíl z loňské Ligy mistrů. Slávisté nejsou do výčtu zahrnuti, protože coby přímý účastník dostávali svůj podíl přímo od UEFA.

Svaz dál pracuje na nové legislativě ohledně divácké bezpečnosti na stadionech. "Stále se snažíme ideálně sladit naše normy s novými zákony, aby platily od začátku příštího roku," uvedl bezpečnostní manažer svazu Miroslav Platil.

Se svými kolegy hledá ideální model financování kamerového systému, který má stát pro celou ligu 75 milionů korun. "Jednou možností je spolupráce se Sazkou, která by se na financování podílela, ale hledáme i jiné zdroje," uvedl funkcionář.

Lubas uvedl, že zástupci Slavie dnes přišli s revoluční novinkou, aby si podobně jako v evropských pohárech za své diváky zodpovídaly kluby i při zápasech na soupeřově stadionu. "V našich legislativních podmínkách to nevidím příliš optimisticky, ale budeme se o tom dále bavit," řekl ligový ředitel.

Témata:  sport, fotbal, stes, kluby, peníze

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud