Kdo doplní kouče Chovance? | iSport.cz
Ondřej Škvor
10. října 2008 • 12:42

Kdo doplní kouče Chovance?

Jozef Chovanec
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta hledá asistenta. Ale ne ledasjakého: takového, jenž by zastal hodně práce, která obvykle přísluší trenérovi, a přitom slávu za případné úspěchy přenechal Jozefu Chovancovi.Proč se Sparta ohlíží po silném asistentovi? V kuloárech se říká, že jmenovaný hlavní kouč Chovanec si po letech strávených mimo trenérskou lavičku už tolik nevěří a kvalitní pravou ruku s pevným názorem by jenom přivítal.

Klub se na téma „hledání nového asistenta“ nevyjadřuje. Zmíněné verzi však nahrávají i dvě dosud známé nabídky, které z Letné vzešly. Obě totiž mířily za muži, kteří už dávno přivykli pozici hlavního kouče, prošli velkými českými kluby i zahraničním angažmá.

Nejdříve vyšlo najevo, že Sparta oslovila svého někdejšího trenéra Zdeňka Ščasného. Ten však její návrh smetl ze stolu. Důvod? Patrně skutečnost, že jeho činnost by spíše odpovídala náplni práce hlavního kouče, ovšem smetanu by slízl Chovanec.

Ščasný by šanci vést český velkoklub pravděpodobně přijal, kdyby Chovancovo jmenování bylo stejně jako letos v květnu, po Bílkově odstoupení, pouze dočasné. Pak by usedl na hlavní křeslo. Jenže Chovancovo působení v tomto případě není časově ohraničené.

„Nekomentuju to,“ vzkázal pouze Ščasný, naposledy kouč Mladé Boleslavi. Včera vyšlo najevo, že ještě před oslovením Ščasného volali z Letné na Žižkov. Stáli totiž o kouče tamější Viktorky, cílevědomého Josefa Csaplára. Stalo se tak den po derby, tedy v úterý.

Trenér prý nebyl osloven z oficiálních míst, tedy Křetínským ani Chovancem. Sparta sondovala možnosti trenérova uvolnění přes osobu blízkou letenskému vedení. „Nechci se k tomu vyjadřovat,“ sdělil Csaplár.

Za současné konstelace je však příchod někdejšího kouče Liberce, Slavie, Panioniosu a Plocku málo pravděpodobný. Csaplár teprve před měsícem nastoupil na Žižkov, a to s velkými plány na vybudování klubu západoevropského střihu.

K tomu obdržel od klubového vedení poměrně volnou ruku a značnou podporu. Jeho odchod by proto v tuto chvíli vypadal podivně.

Koho tedy na Spartě nakonec uloví? Seznam „silných“ asistentů, kteří by byli k mání, je hodně řídký. Respektive téměř prázdný. Ochota trenérů s velkým renomé převléct se do asistentského saka je logicky malá. Byť se jedná o Spartu.

Začíná se proto hlasitě hovořit o reprezentačním asistentovi Jaroslavu Šilhavém. Donedávna kouč Plzně již na Spartě jako pravá ruka hlavního kouče působil, odešel v prosinci roku 2005. Zda ovšem naplní představy Sparty o téměř rovnocenném Chovancově pomocníkovi, není vůbec jisté.

Témata:  sport, fotbal, chovanec, sparta

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud