Chuligán, který napadl vlak, jde za mříže! | iSport.cz
21. května 2009 • 14:43

Chuligán, který napadl vlak, jde za mříže!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Archív
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na patnáct měsíců poslal dnes soudce ostravského okresního soudu do vězení fanouška ostravského Baníku, který se účastnil útoku na vlak s příznivci polského klubu Legie Varšava.Ten skupina napadla organizovaně 28. září 2006 na hlavním nádraží v Ostravě-Přívoze. Při krátké rvačce, do níž se zapletli náhodní cestující, bylo několik lidí zraněno. Řekl to soudce Igor Krajdl, který se případem zabývá.

Další čtyři útočníci vyvázli s podmínkou. Soudce udělení jednoho nepodmíněného trestu vysvětlil tím, že se jednalo o nenapravitelného násilníka. "Za násilnosti při fotbalových zápasech byl v minulosti už čtyřikrát odsouzen," řekl soudce Krajdl.

Celkem byla kvůli útoku na vlak podána obžaloba na devět ostravských radikálních fanoušků. V prvním kole soud rozhodl udělením trestního příkazu. Ten ale přijali jen čtyři dopadení útočníci. Pět si jich podalo odpor. Případ proto pokračoval klasickým hlavním líčením už jen s pěticí obžalovaných.

"Obžalované usvědčila svědkyně, které věrohodně uvedla, že je poznává. Navíc je usvědčily i SMS zprávy, které si posílali před útokem mezi sebou," uvedl soudce.

Na konci září 2006 skupina fanoušků, složená z příznivců Baníku a polského klubu GKS Katovice, zaútočila na mezinárodní rychlík Varšava -Vídeň, ve kterém cestovalo asi 15 fanoušků Legie Varšava na utkání Poháru UEFA s Austrií Vídeň. Několik jich přitom okradli a zranili. Do incidentu se podle policie zapojilo pět desítek násilníků.

"Bylo to brutální," řekl ČTK krátce po incidentu jeden z cestujících, který nastupoval do rychlíku v Katovicích. Ačkoli s fotbalem nemá nic společného, i on utržil několik ran. "Museli mít ve vlaku informátora. Maskovaná tlupa vrazila přesně do vagonu, kde cestovali Poláci, kteří se celou cestu chovali slušně," řekl. Dodal, že podle rozhovoru s napadenými polskými fandy byli mezi útočníky i příznivci klubu z Katovic, kteří mají s nejtvrdším jádrem Ostraváků družbu.

Fandové Baníku, kteří patří v českém fotbalu k nejagresivnějším, často spolupracují s příznivci katovického klubu. Na svědomí už mají řadu výtržností. Nejzávažnější případ je z roku 1999, kdy zaútočili kameny na vlak, ve kterém cestovali jejich olomoučtí rivalové. Jeden z kamenů zasáhl do hlavy dvaatřicetiletou ženu z Havířova, která po těžkém zranění téměř nevidí na pravé oko a je v invalidním důchodu.

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud