Kerič získal cenu pro nejlepšího cizince

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Vítězem 11. ročníku ankety Nejlepší cizinec první fotbalové ligy se stal chorvatský útočník Andrej Kerič ze Slovanu Liberec. Třiadvacetiletý král střelců nejvyšší soutěže nechyběl ani na jednom ze sedmnácti hlasovacích lístků a jen ve třech případech nebyl první.

Rychlonohý útočník se v anketě časopisu Gól prosadil už před rokem, kdy mu stačil jen půl rok v české lize, aby obsadil druhé místo za Gocem Toleským z Makedonie. Tentokrát už nebylo o Keričově vítězství pochyb, když s patnácti góly vybojoval korunu nejlepšího ligového kanonýra. V české lize má vynikající celkovou bilanci 39 utkání a 21 branek.

Druhé místo obsadil Mickaël Tavares z Francie, i když odehrál v soutěži pouze podzimní část. V ní byl tahounem Slavie, ale jaro již strávil v bundesligovém Hamburku. Třetí skončil další slávista Slovák Dušan Švento, vítěz ankety ze sezony 2005/06.

Obhájce prvenství Toleski, kterého Slavia v zimě poslala na hostování do Olomouce, skončil až na 14. místě.

Anketa časopisu Gól Nejlepší cizinec první fotbalové ligy:

1. Kerič (Chor./Slovan Liberec) 76 bodů.
9. Kucka 7.
10. Žofčák (oba SR/Sparta Praha), Melinho (Braz./Sigma Olomouc) oba.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.