Koubek povede Baník Ostrava | iSport.cz
31. května 2009 • 18:39

Koubek povede Baník Ostrava

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Miroslav Koubek
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Hanouskovu ránu vyrazil Machovský jen před Vlacha, který v poklidu vyrovnal, 1:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisty Baníku Ostrava povede v příští sezoně současný kouč druholigové Čáslavi Miroslav Koubek. Zkušený kouč dnes ČTK potvrdil, že od již jistého postupujícího do první ligy po sezoně odchází a v nejbližších dnech podepíše s Baníkem dvouletý kontrakt."Jsem domluvený na podmínkách smlouvy, je připravená k podpisu," řekl ČTK Koubek po vítězném utkání v Mostě, kterým si Zenit zajistil postup do první ligy. Nakonec se přece jen rozhodl opustit rozdělanou práci v Čáslavi.


"Ale mám velmi smíšené pocity," dodal trenér, zatímco jeho hlas skrz několik zdí rušil vítězný ryk čáslavských hráčů. Informace o jeho příchodu do Ostravy stále více prosakovaly už v minulých dnech, v sobotu je dokonce nepřímo potvrdil i generální manažer Baníku Verner Lička.

"Celé to zdržování bylo kvůli tomu, že jsme se chtěli soustředit na postup a já se také nechtěl rozptylovat jinými starostmi," vysvětlil Koubek, který už společně s Ličkou v uplynulých týdnech připravoval plány Baníku na příští sezonu.

Bývalý kladenský kouč se dostal na vrchol trenérské kandidátní listiny v Ostravě poté, co Baníku nevyšly námluvy s Pavlem Vrbou a Romanem Pivarníkem. Koubek by měl celku rozklíženému jarními nezdary vrátit tvář a vštípit bojovnost.

"Je to trenér, který má rád disciplínu a řád, a s tím jsme ho také angažovali. Na tom by měl stát i nový Baník," řekl ČTK manažer ostravského klubu pro vnější komunikaci Igor Bruzl.

Koubek za sebou nemá žádný pronikavý úspěch v lize, ale mezi elitu dokázal z druhé nejvyšší soutěži dovést před Čáslaví rovněž Kladno. "To, že do ligy dostal dva týmy, má určitě svou váhu. Věříme, že to je správný člověk," dodal Bruzl.

Nástupce provizorního kouče Ličky se práce s novým mužstvem chopí 17. června, kdy Baník zahájí přípravu. Do té doby si určí i svého asistenta, protože jeho čáslavský spolupracovník Stanislav Hejkal nabídku nepřijal.

"Pokud jde o výběr na post asistenta, není pan Koubek nijak limitovaný a je to na něm," uvedl Bruzl.

Témata:  sport, fotbal, baník, koubek, trenér
Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud