Kalouda s Jiroušem rozstříleli Františkovy Lázně

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Záložník Luboš Kalouda a útočník Martin Jirouš zahájili své působení u fotbalistů Sparty ve velkém stylu. V úvodním přípravném zápase pražského týmu na závěr soustředění ve Františkových Lázních pomohli dohromady šesti góly porazit 11:0 místní celek z okresní soutěže.

Čerstvé posily tak naznačily, že jejich angažování by mělo být pro ofenzivu Sparty přínosem.

Kalouda, který přišel do Sparty na roční hostování z CSKA Moskva, se představil v zahajovací sestavě a dvěma góly pomohl k poločasovému vedení 3:0.

Po změně stran Sparta obměnila sestavu a do hry zařadila i čerstvou posilu ze Sokolova Jirouše. Nejlepší střelec druhé ligy svou pověst kanonýra ihned naplnil, když mířil přesně hned čtyřikrát.

Další branky přidali Jan Holenda, Jiří Jeslínek, navrátilec z hostování v Artmedii Petržalka Tomáš Kóňa a dosavadní hráči rezervy Lukáš Hejda s Martinem Susem.

Příštím soupeřem Sparty bude v úterý 30. června rakouský LASK Linec při cestě na herní soustředění v Bad Kleinkirchheimu.

Přípravné fotbalové utkání:
Františkovy Lázně - Sparta Praha 0:11 (0:3)
Branky: Jirouš 4, Kalouda 2, Holenda, Hejda, Sus, Kóňa, Jeslínek.

Sestava Sparty:
1. půle: Kozáčik - Kuncl, Řepka, Hoheneder, Pamič - Hušek - Kalouda, Folprecht, Zeman - Holenda, Wilfried.
2. půle: Švenger - Sus, Hejda, Hoheneder, Krob - Jeslínek, Kóňa, Vacek, Žofčák - Jirouš, Kadlec.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.