Hooligans Sparty hajlovali, vyšetřuje je policie | iSport.cz
30. listopadu 2009 • 16:09

Hooligans Sparty hajlovali, vyšetřuje je policie

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Několik fanoušků pražské Sparty čelí podezření z výtržnictví a trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.Pražská policie dnes na svém webu informovala, že fanoušci měli provolávat nacistická hesla a zdvihat pravici k nacistickému pozdravu.

Celkem policisté v souvislosti se sobotním prvoligovým derby fotbalistů Sparty a Bohemians 1905 zadrželi na stadionu na Strahově i mimo něj devět osob pro podezření ze spáchání trestného činu. Jednoho mladistvého fanouška vyvedli před stadion, kde se utkání hrálo.

Stín na derby: Na vytrhané sedačky vyhrála Bohemka »

Policisté nejprve ve 14:00 zasahovali v bistru Malovanka, jehož obsluha odmítla prodat pivo sedmi podnapilým fanouškům Sparty. Ti proto začali přítomné slovně napadat a ničit zařízení - kopali do stěn, mlátili pěstmi do oken a strhali závěsy a konzole, které ohýbali. Zaměstnanci proto zavolali na linku tísňového volání 158.

Pořadatelé sparťanské fandy neuklidnili
Pořadatelé sparťanské fandy neuklidnili

Když policisté dorazili na místo, fanoušci odmítli uposlechnout jejich výzvy ke klidu a také strážce zákona slovně napadli. Policisté je proto zadrželi a předvedli na služebnu. Při zákroku někteří fanoušci kladli odpor. Při dechové zkoušce policie u mužů naměřila od 0,93 do 3,35 promile alkoholu. Zadržení jsou vyšetřováni na svobodě.

Někteří fanoušci obou klubů podle policie narušili pořádek i při utkání. Na stadion totiž pronesli pyrotechniku a zapalovali světlice, z nichž některé zapálily sedačky.

Policisté přitom zadrželi osmadvacetiletého fanouška, který ukopl sedačku v sektoru hostů, čímž způsobil škodu za 800 korun. Je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. Ve stejnou dobu policisté vyvedli před stadion patnáctiletého chlapce, který se jednu z plastových sedaček pokoušel ukopnout.

Po skončení zápasu zadrželi policisté sedmadvacetiletého fanouška, který v průběhu druhého poločasu v jednom ze sektorů zničil sedm sedaček a způsobil škodu za více než 5000 korun. I on je stíhán na svobodě, je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

 

Vstoupit do diskuse
2

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud