TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

To byl starý dobrý Standa! Bojovník a střelec. Bombarďák Slavie Stanislav Vlček dvěma góly srazil na kolena České Budějovice a potvrdil, že je ve formě. Ve svém 400. ligovém utkání se nemohl předvést lépe.Na podzim se trápil. Psychicky byl na tom velmi zle. Špatné výsledky Slavie donutily Stanislava Vlčka přemýšlet o konci kariéry. „Chtěl jsem s fotbalem praštit,“ přiznává.

Na tréninky jezdil s nechutí. Byl přesvědčený, že už nemá smysl s fotbalem pokračovat. Jak sám řekl: byly to strašně stavy.

„Kdybych nebyl srab, tak jsem skončil,“ říká smutným hlasem. „Přitom jsem se do Slavie šíleně těšil, jenže pak přišlo zklamání.“

Slavia přestřílela České Budějovice a slaví výhru >>>


Naštěstí pro něj i celou Slavii se negativních myšlenek zbavil. A do jarní části Gambrinus ligy vstoupil suverénně.

Vlček před brankářem Kučerou.Vlček před brankářem Kučerou.


Vlček je zpátky – to je jisté. Ve formě a při chuti. Doslova se nabízí ho nazvat hladovým vlkem, který jako za starých časů dokáže sestřelit kohokoliv.

Přesvědčily se o tom České Budějovice, kterým v pondělní dohrávce nasázel dva góly a výrazně pomohl "sešívaným" ke třem bodům.

Jarolíma mrzí Seneckého chyby. Posadí ho? >>>

Pravdou je, že k oběma brankám došel jako slepý k houslím; po chybách jihočeské defenzivy. Ale nedá se mu upřít, že bojoval. Jezdil po zadku a snažil se strhnout všechny kolem sebe k aktivnějšímu výkonu.

Radost domácích.Radost domácích.


Že to bylo jen díky čtyřstému startu? „Vůbec. Statistiku si nevedu a zápasy nepočítám,“ usmívá se „To číslo spíš vyšlo z toho, že jsem začal hrát ligu poměrně brzo. A vyhýbala se mi zranění,“ dodává.

Aby se však stal úplným rekordmanem, na to musí odehrát dalších pětašedesát zápasů.

Tím by dohnal Jaroslava Šilhavého s 465 starty. „Budu Standovi držet palce, ať se mu to podaří," řekl s úsměvem Šilhavý.

REKORDMANI ČESKÉ LIGY

1. Jaroslav Šilhavý 465

2. Horst Siegl 435

3. Oldřich Machala 414

4. Martin Kotůlek a Martin Vaniak 412

6. Michal Bílek 410

7. Jozef Weber 408

8. Jiří Novotný 404

9. Stanislav Vlček 400

10. Jozef Chovanec 381

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze