20. března 2010 • 14:40

KORUPCE: Drobisz proti Spartě nebyl ani na lavičce

Autor:
Brankář Petr Drobisz
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Korupční skandál v Gambrinus lize má možná svou první oběť. Olomoucký brankář Petr Drobisz, který se měl pokusit podplatit fotbalisty Bohemians Praha, není v dnešním utkání proti Spartě přítomen ani na lavičce.Místopředseda představenstva SK Sigma Olomouc Josef Lébr pro Českou televizi prohlásil, že Drobisz sice s mužstvem přijel do Prahy, kvůli aféře ale nebyl schopen k zápasu nastoupit.

Psotka nakázal hráčům, aby vypnuli mobily a počítače
Pak s nimi před zápasem na Spartě probral údajnou korupci »


Vše odstartovalo sobotní vydání deníku Aha!, podle kterého Drobisz loni před zápasem posledního kola Gambrinus ligy nabídl hráčům Bohemians Praha za případnou prohru 300.000 korun. Olomouc pak utkání vyhrála 3:0 a zajistila si účast v předkole Evropské ligy.

Zápas ve stínu korupce Sparta - Olomouc jsme sledovali ONLINE >>

Sám Drobisz zatím jakýkoliv podíl na podvodném jednání odmítá. „Na nic takového si nevzpomínám a nic o tom nevím. Já jsem nikomu úplatek nenabízel ani nepředal," hájí se poněkud nelogicky třiatřicetiletý gólman.

Korupce! Olomouc si koupila výhru nad Bohemians >>

Kauzu už vyšetřuje kriminální policie i fotbalový svaz. "Pokud se prokáže, že k provinění došlo, budu zastáncem co možná nejtvrdších trestů," slíbil předseda svazu Ivan Hašek.

Jak proběhlo podezřelé utkání? >>

Drobisz není z ovlivňování zápasů podezřelý poprvé. Už před sedmi lety ho jeho tehdejší zaměstnavatel, uherskohradištský tým Synot Staré Město, kvůli podobným problémům vyřadil na konci sezony z kádru.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze