ONLINE: Bohemka je jen jedna, říká Horváth

Fotbalový bavič Pavel Horváth sice v neděli neproměnil penaltu proti Olomouci, ale jinak táhne Plzeň do nejvyšších pater tabulky. V online rozhovoru se čtenáři deniksport.cz se rozpovídal o svém odchodu ze Sparty, o pondělním derby i o kauze Bohemek.
"Samozřejmě se neorientuju v právech, ale budu s většinou fanoušků. Bohemka je jedna. A to ta z Vršovic," odpověděl na jeden z dotazů ohledně kauzy, která hýbe českým fotbalem.
Dalším velkým tématem pak pro fotbalistu, který oblékal dres Sparty i Slavie, bylo samozřejmě pondělní derby pražských "S". Podle Horvátha měl být jeho kamarád Řepka za drsný faul na Kyselu potrestán.
"Ačkoliv fandím Spartě a Řepovi, tak si myslím, že to byl zákrok minimálně na žlutou kartu," má jasno. Na Sparta nezanevřel ani poté, co musel za nepříliš jasných okolností odejít.
"Na Spartu se vůbec nezlobím, já jí fandím. Doufám, že se stane mistrem. Ale samozřejmě, že určitý pocit, že jsem tam mohl zůstat déle, ve mně je. A mrzí mě to," svěřil se v online rozhovoru.
"Dodneška jsem to nepochopil. Za mým odchodem nebyl fotbal. Víc o tom nevím. Musíte se zeptat jinde," dodal s tím, že by se na Letnou klidně vrátil. "Jo, vrátit bych se chtěl. Ale nepředpokládám, že v blízké budoucnosti se tam dostanu," poznamenal známý žertéř.
A jaký poslední vtípek si vybavuje? "Naposledy jsem provedl žertík plzeňským fanouškům, když jsem v Olomouci neproměnil penaltu..."
Projděte si všechny odpovědi Pavla Horvátha:
V lize jim patří solidní páté místo. V Ondrášovka Cupu postoupili do semifinále. Fotbalisté Plzně bojují na všech frontách o evropské poháry.
Podaří se jim proklouznout na prestižní scénu? Budou v příštím ročníku hrát s velkokluby z celé Evropy?
Na to se v on-line rozhovoru pokusí odpovědět Pavel Horváth, jenž zanedlouho (22. dubna) oslaví 35. narozeniny.
Jako zkušený harcovník, který v lize odehrál více než 300 zápasů, promluví také k českým talentům.
Koho by doporučil do reprezentace? Kvůli komu se fanouškům vyplatí vyrazit na stadion?
V těchto dnech se navíc hrají derby pražský „S“, tedy týmů, v nichž Pavel Horváth působil. Jak podle něj dopadne odvetné pohárové střetnutí? Postoupí Sparta, nebo Slavia?
Plzeňský záložník bude na všechny dotazy čtenářů odpovídat v úterý od 13:30.