Spartu uklidnila haluz. Jenže pak se klepala

Autor: kub
2
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

V zápasech, kdy je výhra naprostou nutností, nepomůže nic víc než rychlý gól. Liberec si ho v zahajovacím utkání 27. kola vstřelil na Letné sám. Nešťastný moment nakonec rozhodl gólovou přestřelku, v kterou se původně jasné utkání po přestávce zvrhlo.

Sparta šla za nezbytným vítězstvím od úvodního hvizdu, nepovedené první poločasy proti Olomouci a v Teplicích jí byly dostatečným varováním.

V prvních třech minutách nepůjčila soupeři balon a její úvodní nápor skončil brankou v síti Davida Bičíka. Kurióznímu gólu však předcházela série komických libereckých minel.

Jako první se ukopl Radek Dejmek. Liberecký stoper chtěl ve skluzu odehrát míč před Léonardem Kweukem, ale jen ho zvedl přesně do běhu sparťanskému útočníkovi.

Následovala přihrávka do vápna, kterou hodlal uklidit do bezpečí bek hostí Jiří Fleischman. Ani on však netrefil balon, jak si přál. Místo do bezpečí zamířila bílá koule vysokým obloučkem nad břevno liberecké branky.

Manuel Pamič (vlevo) objímá Leonarda Kweukeho a Jiřího Kladrubského po prvním gólu Sparty do sítě Liberce

Rovněž provedení následného rohového kopu v podání Marka Matějovského mělo k ideálu daleko, nicméně v daný moment se ukázalo jako optimální řešení.

Špatně kopnutý míč skočil před nešťastníkem Dejmkem, který jej trefil holení tak nešikovně, že zapadl k tyči nevěřícně zírajícího Bičíka.

Třikrát za sebou tedy chtěli hráči Slovanu napálit míč dopředu. A pokaždé po jejich zásahu levačkou letěl opačným směrem.

„Spartě jsme umožnili jít do vedení hodně lacino,“ mračil se kouč Slovanu Petr Rada.

Kweuke, který stál Dejmkovi nejblíž, okamžitě ukazoval, že autorem rychlé trefy v žádném případě nebyl.

Dejmek se však v druhém poločase trefil i do správné sítě a krásnou hlavičkou utkání ještě vrátil náboj a dramatičnost. V 64. minutě snižoval na 3:2.

Vyrovnat však už hosté navzdory několika slibným akcím nestihli.

Sparta Praha - Slovan Liberec 3:2 (2:0)
Branky:
4. vlastní Dejmek, 38. Kweuke, 58. Kerič - 51. Hadaščok, 64. Dejmek. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Peřina. ŽK: Dočkal, Štajner, Gebre Selassie (všichni Liberec). Diváci: 5715.
Sparta: Zítka - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Kladrubský (73. Abena), Vacek - Kerič (65. Sionko), Matějovský, Kadlec (90.+1 Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Dočkal, Vácha, Gecov, Štajner, Breznaník (90. Vlasko) - Hadaščok (77. Sivrič). Trenér: Rada.

2

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.