Starka opustil nemocnici, aby podpořil Příbram | iSport.cz
Michal Koštuřík
17. května 2011 • 18:59

Starka opustil nemocnici, aby podpořil Příbram

TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

V kabině domácích se před sobotním zápasem objeví mocný šéf Jaroslav Starka, který se kurýruje z těžké nemoci. Do hostující šatny zamíří vůdce týmu Richard Dostálek, jenž kvůli vyloučení na Slovácku nesmí hrát. To vše jasně signalizuje: tady jde o všechno! Sice ne přímo o život, ale záchrana nejvyšší soutěže je pro Příbram i Brno „životně“ důležitá.Rozdají si to na férovku, jen oni. Po pondělních dohrávkách 28. kola je jasné, že jednoho z tohoto dua s sebou stáhne Ústí nad Labem do druhé ligy. Souboj čtrnáctého s patnáctým uvidí stadion Na Litavce, domácí soubor má k dobru jeden bodík. Když vyhraje, je s Brnem amen. „Psychická výhoda je na straně soupeře,“ uvědomuje si kouč Zbrojovky René Wagner.

JAK SE ZACHRÁNÍ PŘÍBRAM
- pokud porazí Brno

- pokud remizuje s Brnem a vyhraje v Ostravě

- pokud remizuje s Brnem a nevyhraje v Ostravě, musí doufat, že Brno nevyhraje s Jabloncem

- pokud prohraje s Brnem o gól, musí vyhrát v Ostravě a doufat, že Brno neporazí Jablonec

- pokud prohraje s Brnem o dva a více gólů, musí vyhrát v Ostravě a doufat, že Brno prohraje s Jabloncem

Sestup? To by byl karambol, který může mít pro brněnský fotbal katastrofální důsledky. Radši je zatím nikdo nedomýšlí…Trenér a jeho parta chňapají po naději, kterou jim dal zisk pěti bodů z posledních tří utkání. Ovšem pondělní výkon Brna proti Českým Budějovicím (1:1) odmrštil mužstvo zase o kus zpátky.

„Takto se fotbal hrát nedá, hlavně prvních dvacet minut bylo katastrofálních. S takovou nás porazí každý,“ skřípe zubama Wagner, jenž si včera po obědě prohlédl celý „paskvil“ ze záznamu a odpoledne zamířil na trénink Sokola Puklice.

Právě tento účastník III. třídy vyhrál v soutěži pivovaru Gambrinus možnost, aby jeden jeho trénink vedl kouč z první ligy.

Wagnerovi asistovali jeho svěřenci Richard Dostálek s Rostislavem Šamánkem a trenér brankářů Josef Hron. „Nezlobí mě to, beru to jako odreagování, které třeba něčemu pomůže. Mám připraveno pár variant tréninku, myslím, že se kluci zpotí,“ předpokládal s úsměvem bývalý kanonýr před cestou do Puklic.

JAK SE ZACHRÁNÍ BRNO
- pokud porazí Příbram i Jablonec

- pokud porazí Příbram o dva a více gólů a remizuje s Jabloncem

- pokud porazí Příbram o gól a remizuje (či prohraje) s Jabloncem, musí doufat, že Příbram nevyhraje v Ostravě

- pokud remizuje v Příbrami, musí vyhrát s Jabloncem a doufat, že Příbram nevyhraje v Ostravě

Ode dneška ovšem žije naplno bitvou v Příbrami. Tam už půjde legrace stranou. „I kdybychom s Budějovicemi vyhráli, stejně musíme zvítězit i teď. Takže to vyjde nastejno,“ tvrdí.

„Příbram za nás nikdo neporazí, dvě výhry nám zaručí záchranu,“ má dávno spočítáno. Do zápasu prý postaví jen odolné a odhodlané jedince. Během týdne bude všechny borce pozorně sledovat a čeká od nich naprostou upřímnost.

„Když za mnou někdo přijde a na rovinu přizná, že si pod tak velkým tlakem nevěří, budu stokrát radši, než kdyby nastoupil, a pak to nezvládl,“ zdůrazňuje.

Zatímco brněnskou kabinu osvěží přítomnost distancovaného kapitána Dostálka, který s týmem do středních Čech vyrazí, domácí se radují z návratu bosse Starky z nemocnice.

„Už dochází na stadion a určitě přijde podpořit kluky do kabiny. Jarda by měl vlít hráčům do žil nadhled a jistotu. Když k nim promluvil, vždy to mělo pozitivní efekt,“ líčí trenér František Kopač, který se připravuje na příjezd nečitelného soka.

Brno hraje každé kolo v jiné sestavě, k marodům se přidávají karetní hříšnici. V pondělí se opět zranil srbský stoper Stefan Mitrovič, jenž už si v této sezoně nezahraje.

„Mají mladé hráče, člověk kolikrát neví, co od nich může očekávat,“ říká Kopač, jenž dobře ví o trestech pro Marka Střeštíka a Richarda Dostálka. To jsou pro něj dobré zprávy. Tou nejlepší by ale byl úspěšný výsledek. A tím je pro Příbram jen výhra. A pro Brno taktéž. „Bod náskoku nic neřeší,“ tuší kouč Příbrami. Bude to řežba!

Jen pro připomenutí – na podzim vyhrála Příbram v Brně 1:0.

Příbramský Tomáš Wágner se raduej z gólu na 1:0 v duelu s Ústím
Příbramský Tomáš Wágner se raduej z gólu na 1:0 v duelu s Ústím


Témata:  sport, fotbal, příbram, brno, starka
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud