Horváth: Zhubnu. Trávníky mě snad unesou... | iSport.cz
25. května 2011 • 16:38

Horváth: Zhubnu. Trávníky mě snad unesou...

Autor: jon, pj
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

CHAT - Zhruba hodinu vydržel Pavel Horváth odpovídat v exkluzivním chatu čtenářům iSport.cz. Prozradil na sebe celou řadu zajímavých věcí. Jak dlouho se probíral z oslav historického triumfu Viktorie, co vzkazuje fotbalové Spartě nebo jaké cíle má pro příští sezonu.Plzeňští fotbalisté v úterý absolvovali první trénink po mistrovských oslavách. Mnozí z nich se z řádění po zisku ligového triumfu probírají ještě teď. "Řada kluků za to umí pořádně vzít, ještě včera mi nebylo úplně dobře," přiznal Horváth.

Kapitán Plzně Pavel Horváth odpovídal čtenářům iSport.czKapitán Plzně Pavel Horváth odpovídal čtenářům iSport.czFoto iSport.cz


Když přišly na řadu otázky ohledně ambicí v příští sezoně, Horváth zvážněl. "Věřím, že se o Ligu mistrů popereme. O soupeři jsem ještě nepřemýšlel, ale věřím, že šanci máme," tvrdí.Fanoušci se nemusí bát. Plzeň do bitev o účast v nejprestižnější klubové evropské soutěži povede jako kapitán znovu on. "Mám smlouvu ještě na příští sezonu, nevidím důvod končit. Dokud budu platný mužstvu a na trávníku nebudu směšný, chci hrát," má jasno o pokračování v kariéře.

Horváth dokonce uvažuje, že o plzeňské jízdě napíše další knížku a naváže na autobiografii z roku 2003 Šoumen v nesnázích.

Pivo přišlo vhodPivo přišlo vhodFoto Jaroslav Legner (Sport)

"I kluci v šatně mi říkali, že by se možná dalo něco napsat. Musím říct, že po těch třech letech v Plzni o tom začnu uvažovat. Možná až skončím s kariérou, tak o něčem budu přemýšlet," přiznal lídr Západočechů.

Pro Horvátha znamená úspěch s Plzní obrovskou satisfakci. Po nuceném odchodu ze Sparty dokázal všem pochlebovačům, že i v šestatřiceti letech je výborným fotbalistou.

"Můj konec ve Spartě nebyl příjemný, to je jasný. Plzeň pro mě byla velká výzva. Nebral jsem to tak, že sem jdu dohrát na dva roky. Ale chtěl jsem se s týmem dostat do pohárů, ta očekávání se překonala, takže jsem maximálně spokojený," prozradil.

I po letech s kopačkami na nohou má fotbal stále rád a končit jen tak nemíní.

"Doufám, že trávníky budou všechny připravené tak, aby mě unesly. Samozřejmě se budu snažit udržet si kondici a váhu, abych mohl hrát, protože mě fotbal strašně baví," uzavřel se smíchem.

Pavel Horváth před tréninkem opět vtipkoval, jak je jeho dobrým zvykem
Pavel Horváth před tréninkem opět vtipkoval, jak je jeho dobrým zvykem

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud