Liberec pomůže obětem povodní: Penězi i prací | iSport.cz
8. srpna 2010 • 20:23

Liberec pomůže obětem povodní: Penězi i prací

Autor: hp
Vstoupit do diskuse
0
V Liberci se před zápasem držela minuta ticha za oběti povodní
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový Slovan Liberec věnuje 155 tisíc korun na pomoc pro postižené velkou vodou. 55 tisíc korun mezi sebou vybrali diváci, dalších 100 tisíc korun věnuje klub z výtěžku ze vstupného ze 33. podještědského derby.„Peníze předáme některé z místních humanitárních organizací. Půjde zřejmě o společnost Hand for Help nebo Adra,“ uvedl tiskový mluvčí Lukáš Váňa.

Pomoci chtějí i fotbalisté Liberce, kteří již mezi sebou uspořádali sbírku. „Pro kraj je to velké neštěstí. Nějakou sbírku jsme už udělali v kabině a ještě řešíme, že bychom šli v týdnu na nějakou výpomoc,“ řekl gólman Liberce David Bičík.

Podle něj je klidně možné, že obětují jeden trénink a půjdou pomoci přímo do postižených oblastí, třeba i s lopatou.

„Nejsme žádné megahvězdy. Nemyslím si, že by to musel být ve finále nějaký problém, ale zatím jsme se o tom jen bavili,“ přiznal Bičík.

Na stadionu U Nisy uctili diváci i hráči oběti ničivých povodní minutou ticha. Domácí kotel se potáhl černou barvou s nápisem R.I.P – Odpočívejte v pokoji.

Nisa už byla v neděli klidnější, derby Liberec - Jablonec se mohlo odehrátNisa už byla v neděli klidnější, derby Liberec - Jablonec se mohlo odehrátFoto Jaroslav Legner (Sport)

Liberecko se jen pozvolna vzpamatovává ze sobotních ničivých záplav, které si vyžádaly nejméně tři oběti, další tři lidé se pohřešují.

Povodně napáchaly více škody za více než miliardu korun. Hasiči evakuovali při záplavách v severních Čechách vrtulníky asi 200 lidí.

Následky velké vody pomáhají obyvatelům odstraňovat vojáci, hasiči a další záchranáři. V pondělí se mimořádně sejde vláda a bude jednat o pomoci postiženým regionům.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud