Michal Petrák
5. října 2011 • 23:24

Eden kvůli Strakovi zčerná, fanoušci budou protestovat

Vstoupit do diskuse
9
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Protesty budou. Svou narůstající nespokojenost se situací klubu včera dali fanoušci Slavie najevo na schůzce s vedením. Jediný konkrétní závěr, který z ní zatím plyne, je, že příznivci červenobílých barev budou nadále protestovat – hlavně proti jmenování Františka Straky do funkce trenéra.Na schůzku s fanoušky trvající dvě hodiny dorazili bratři Řebíčkovi i František Straka, poslední bod sváru. Vedení Slavie si od příznivců vyslechlo, s čím jsou nespokojení, a navíc ujištění, že protesty jen tak neskončí...

„Měli jsme určité návrhy, jak situaci zlepšit – týkaly se mediálního obrazu klubu, špatné komunikace s fanoušky a teatrálního ukončení spolupráce s Michalem Petroušem a představení nového trenéra,“ popisuje jednání se šéfy klubu Tomáš Dvorský, předseda slávistického fanklubu.

Fanouškům se nelíbilo, že byl Petroušův konec prezentován na tiskové konferenci, na níž vedle něj usedl jeho nástupce Straka. „Bylo to nedůstojné. Většina fanoušků si odvolání trenéra Petrouše přála, ale takový konec si nezasloužil. Nějakou práci tady odvedl,“ kroutí hlavou Dvorský.

Zejména kvůli jmenování někdejší sparťanské ikony na post hlavního trenéra plánují příznivci Slavie protesty v nadcházejících ligových utkáních. Podle Dvorského už však nedojde k řádění jako v semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci, kdy hordy diváků demolovaly stadion v Edenu.

„Prezentovali jsme, že protesty budou mít inteligentní formu hodnou jména Slavie – ne jako 5. května. Dnes jsme o několik měsíců dále, taková forma protestů nikomu nepomůže. A mám indicie, že ani nejradikálnější fanoušci nic takového nechystají,“ ujišťuje předseda fanklubu.

První hráče, které si vzal František Straka stranou, byli Lukáš Jarolím a Martin Latka.
První hráče, které si vzal František Straka stranou, byli Lukáš Jarolím a Martin Latka.

„Každý, kdo nesouhlasí se situací v klubu a se Strakou, přijde na Žižkov v černém. Jestli to bude i v dalších zápasech, to nevím. Na prostěradlo, na papír nebo na cokoliv každý, kdo nesouhlasí, napíše jasný vzkaz. Například 'Straka ven, Platil ven',“ upřesnil pro ČTK plánované projevy nesouhlasu Lukáš Vala přezdívaný Strašák.

Že by protesty vedly ke Strakovu odvolání, s tím fanoušci nepočítají. Zatím. „Takové páky ještě nemáme. Ale uvidíme – třeba budou protesty tak silné, že vedení přehodnotí svůj postoj a pan Straka skončí,“ přemýšlí Dvorský.

Nový trenér Slavie však každopádně s velkou podporou z tribun počítat nemůže...

Vstoupit do diskuse
9

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud