Richard Šíma
28. listopadu 2011 • 11:42

Olomouc chystá návrat drnovického bosse Jana Gottvalda

Autor: Richard Šíma, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
Travelling Jagrs před halou Pittsburghu Penguins
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen změnu na trenérském postu chystá fotbalová Olomouc. Nástupce v neděli odvolaného kouče Zdeňka Psotky už podle informací deníku Sport hledá nastávající nový sportovní ředitel Sigmy Jan Gottvald, někdejší boss vesnického zázraku z Drnovic.Šest bodů z posledních tří podzimních zápasů, tak znělo údajné ultimátum, které před olomoucký tým postavilo klubové vedení. Po porážce 0:2 v Jablonci v minulém kole bylo jasné, že Sigma musí zbývající dvě utkání vyhrát, jinak se začnou dít věci. Hodinu po včerejší prohře 0:2 s Hradcem Králové představenstvo trenéra Zdeňka Psotku odvolalo.

„Klubové představenstvo má na takový krok právo. Já jsem rád, že jsem v Olomouci dostal šanci trénovat první ligu. Víc se ke svému odvolání zatím vyjadřovat nechci,“ řekl nyní už bývalý olomoucký trenér Sportu.

Ještě na tiskové konferenci, na níž hodnotil výkon svého týmu, o svém odvolání oficiálně nevěděl. Jestli o něm alespoň tušil, o tom si včera po utkání, které se jeho týmu nepovedlo, povídat nechtěl.

„Představenstvo se bezprostředně po zápase sešlo a o situaci diskutovalo,“ pověděl Sportu šéf olomouckého fotbalu Josef Lébr.

„Došli jsme k jednoznačnému závěru, že pokud je v našem domácím prostředí Hradec lepší než my, je třeba s tím něco udělat,“ vysvětloval Lébr důvody, pro které se Sigma rozhodla osmatřicetiletého Psotku odvolat.

„Před důležitým zápasem v Ostravě, který nás čeká příští týden, jsme chtěli dát mužstvu nějaký impuls. Pana Psotky si jako kvalitního trenéra velice vážíme, ale současná situace už byla zkrátka neudržitelná. Proti Baníku povede mužstvo v roli trenéra Augustin Chromý,“ poznamenal Lébr.

Jestli stávající trenér olomoucké devatenáctky zůstane u prvního mužstvo Sigmy i na jaře, není zatím jasné. „Vyloučit to nelze. Jakmile podzimní sezona skončí, znovu se začneme celou situací velmi podrobně zaobírat,“ doplnil olomoucký šéf.

Gottvald láká Komňackého

S Psotkovým odchodem dojde v Olomouci ke změnám struktury klubu. Bude zrušena stávající sportovnětechnická komise a Sigma brzy představí nového sportovního ředitele. „To jméno se zřejmě dozvíte do čtrnácti dnů,“ řekl Lébr stručně.

Drnovický šéf Jan Gottvald (zleva), Horst Siegl, Zdeněk Ščasný a František Chvalovský v roce 1999 Drnovický šéf Jan Gottvald (zleva), Horst Siegl, Zdeněk Ščasný a František Chvalovský v roce 1999Foto Jaroslav Legner (Sport)

Novým sportovním šéfem hanáckého klubu se s největší pravděpodobností stane Jan Gottvald, někdejší vůdce Drnovic. Podle informací Sportu už pro Sigmu pracuje a podílí se na hledání nového trenéra.

Coby budoucí manažer Sigmy se už s takovou nabídkou údajně obrátil na Františka Komňackého, jenž v Drnovicích bydlí.

Do Olomouce by to měl z domova půlhodinku autem, ale zatím se k angažmá současného jabloneckého trenéra na Hané nejspíš neschyluje.

Vstoupit do diskuse
2

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud