Kweukeho překladatel: Leo není introvert, sprosťárnám se smějeme | iSport.cz
11. dubna 2012 • 10:10

Kweukeho překladatel: Leo není introvert, sprosťárnám se smějeme

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Leonard Kweuke není nemluva, je s ním sranda a chce se naučit česky. To tvrdí Dan Ellschlöger, nový člen realizačního týmu Sparty. Na starost má vylepšení komunikace s kamerunským reprezentantem.Už několik týdnů nechybí na žádném tréninku či zápase Sparty, neustále je co nejblíž týmu. Vysoký mladík s dlouhými vlasy a složitým příjmením – Dan Ellschlöger. Ač je na první poslech německé, Ellschlögerovi zajistila zajímavé angažmá znalost jiného jazyka.

„Pan Hřebík si mě pro tuto práci vybral, protože mě zná a ví, že ovládám francouzštinu a k tomu ještě hraju fotbal. Momentálně jsem dokončil školu a mám čas, takže můžu být s týmem pořád,“ říká Ellschlöger.

Hráč Sokola Jírovice, týmu z druhé třídy, je Leonardu Kweukemu a dalším Afričanům ve Spartě neustále nablízku. „Jsem tu od toho, abych přeložil každou reakci – od vedení, trenérů i od hráčů,“ vykládá v tréninkovém centru na Strahově.
 
Kromě Kweukeho jsou Ellschlögerovými klienty i Martin Abena a mladíci Georges Griffits s Camarou, kteří se připravují s béčkem.

Dan Ellschlöger je novým členem realizačního týmu Sparty a překladatelem Lea KweukehoDan Ellschlöger je novým členem realizačního týmu Sparty a překladatelem Lea KweukehoFoto Sport

S kázní není problém

„Téměř po každém tréninku máme s klukama ještě hodinu češtiny. Jsou sympatičtí, chtějí se naučit, protože do téhle doby měli problém s komunikací.  Co se týče kázně, není s nimi problém,“ pochvaluje si učitel afrických akvizicí Sparty. A rázně popírá, že by Kweuke byl uzavřená povaha, jak se o něm traduje.

„Leo není introvert,“ tvrdí Ellschlöger. „Největší zábrana je vždycky komunikace v cizím jazyce. Když někam přijdete a nerozumíte, přirozená obrana je trošku se do sebe uzavřít. Ale jak už je tady déle, myslím si, že se otvírá a je na něm teď vidět, co jsem s ním pár týdnů, jak ožívá. Je vidět, že cítí, že je tady o něj zájem a že se mu snažíme poskytnout to nejlepší.“

Kweuke prý nežije uzavřen ve svém světě, naopak. „Zajímá se o reakce fanoušků,“ přiznává Ellschlöger, který s robustním útočníkem zažil už spoustu legračních chvil.

„Kuriózní situace vycházejí obvykle z přeřeknutí. Stačí záměna písmene a vznikne z toho sprostý výraz. Tomu se zasmějeme, když mu pak vysvětlím, co to znamená.“

Leonard Kweuke v loňském derby se Slavií
Leonard Kweuke v loňském derby se Slavií


Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud