9. července 2012 • 04:55

Kušnír ví, že udělal chybu, říká k odchodu ze Sparty Lavička

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohár pro vítěze Konferenční ligy v Praze. Ujfaluši drží palce "fialkám"
Muchová je v semifinále Roland Garros! Rusku přehrála ve dvou setech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zahrál si i za reprezentaci, přesto se do sparťanské základní sestavy dostával v poslední době těžko. Vinou zranění či osobních problémů nabrala slibná výkonnost Ondřeje Kušníra strmý spád dolů. „Snažil jsem dopátrat příčin takového poklesu,“ říká o jeho odchodu do Liberce nový sparťanský kouč Vítězslav Lavička.Byl jedním ze dvou jmen, na kterých se Vítězslav Lavička podle svých neshodl se sportovním ředitelem Jaroslavem Hřebíkem. Tomáše Zápotočného i Ondřeje Kušníra chtěl ve Spartě udržet.

Povedlo se mu to pouze u prvně jmenovaného. S Kušnírem se letenský management nedohodl na prodloužení smlouvy a pravý obránce bude od nové sezony nastupovat pod Ještědem.

„Věděl jsem, že na pravý okraj obrany máme Vlastu Vidličku jako zkušeného hráče a Ondru jsem znal ze svého minulého působení ve Spartě. Věřil jsem, že může na svou někdejší formu navázat a být platným členem kádru,“ doufal po svém příchodu Lavička. „V tomto případě to však ztroskotalo na tom, že se nedohodl na prodloužení kontraktu ve Spartě.“

Staronový trenér ho podle svých slov k setrvání nepřemlouval: „To já nedělám. Ale řekl jsem mu svůj pohled na věc, proč bych ho rád v kádru udržel.“

Propad Kušnírovy formy byl však v loňské roce nepřehlédnutelný. Podle Lavičky za něj mohou i osobní problémy. „Myslím, že teď má svůj pohled realistický, ví,  že udělal chybu,“ přeje mu štěstí i v cizím dresu sparťanský kouč. „Po tom, co tam předváděl Theo, má ale laťku nastavenou hodně vysoko. Bude záležet, jestli bude Slovan vmínat jen jako mezistanici k přestupu do zahraničí,“ odhaduje Lavička.

MLUVÍ MU HŘEBÍK DO SESTAVY? OBSÁHLÝ ROZHOVOR S VÍTĚZSLAVEM LAVIČKOU PŘÍMO ZE SOUSTŘEDĚNÍ V RAKOUSKU ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT!

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud