Radnice v Ostravě si otevřela cestu ke koupi Bazalů | iSport.cz
Richard Šíma
5. prosince 2012 • 12:32

Radnice v Ostravě si otevřela cestu ke koupi Bazalů

Autor: Richard Šíma, rou
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zastupitelé Ostravy schválili ve středu smlouvu, která otevírá možnost spolupráce s fotbalovým Baníkem. Město si nechá vypracovat audit společnosti, jež vlastní stadion na Bazalech, a do čtyř měsíců rozhodne, jestli a jak do ní vstoupí.Audit má vzniknout do 60 dnů, další dva měsíce pak bude mít město na to, aby se rozhodlo, jaký scénář zvolí: buď od projektu úplně odstoupí, nebo odkoupí stadion Bazaly a spojený nemovitý majetek, nebo vstoupí do společnosti Bazaly a.s. a ovládne ji.

„Vyhráno ještě nemáme, ale rozhodnutí zastupitelstva vítáme, protože je nezbytné k tomu, aby mohla být smlouva uzavřena,“ komentovala zasedání mluvčí Baníku Eva Plevová.

Pro hlasovalo 34 ze 49 zastupitelů, 8 se postavilo proti, 6 se zdrželo a jeden nehlasoval. Jednání sledovalo z balkonu pro veřejnost několik fanoušků Baníku.

Přímý pohled na hlasování.

Rekonstrukci Vítkovic možná nedokončí

Už o den dříve jednala Rada města o rozpočtu na příští rok, peníze na investici do Bazalů ale zatím nevyčlenila. „To je otázka do další diskuze,“ uvedl primátor Petr Kajnar.

Ten ale zároveň vůbec poprvé připustil, že jedním z výsledků dohody může být i nerealizování druhé etapy rekonstrukce stadionu ve Vítkovicích. Tu platí právě Ostrava a jeden z plánů byl ten, že se tam Baník přestěhuje. Proti tomu ale protestují fanoušci i klub samotný.

Podívejte se na projekt, jak mohly nové Bazaly vypadat:

Takto mají vypadat nové Bazaly
Takto mají vypadat nové Bazaly

„Je třeba si znovu klást otázku, jakému účelu má stadion sloužit a jestli je pro ně rekonstrukce nutná,“ uvedl Kajnar.

Baník také předložil městu revidované plány na rekonstrukci Bazalů: v současnosti počítá se 400 miliony oproti původním 800.

Nestavěl by se tak prakticky nový stadion, ale zrekonstruovala hlavní tribuna, protější ochoz by dostal nové zastřešení a provedly by se jen další dílčí úpravy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud