7. listopadu 2013 • 12:45

Teplický ŠOK! Zraněný Mahmutovič je mimo až do konce sezony

Autor: ,
TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Počítali, že vynechá jen zbytek podzimu, ale diagnóza je vážnější. Nejlepší střelec fotbalové ligy Aidin Mahmutovič z Teplic si v sezoně už asi nezahraje. Dnešní vyšetření u něj definitivně potvrdilo přetržení zkříženého vazu v levém koleně, které si poranil v sobotním duelu na hřišti pražské Sparty. Bosenský forvard a autor deseti gólů v aktuálním ročníku brzy absolvuje operaci, po níž ho čeká zhruba půlroční pauza.



"Dnes jsme nedostali dobrou zprávu, ale už jsme s ní dopředu trochu počítali a byli s tím smíření. Malá tragédie to ale je pro Aidina," řekl ředitel FK Teplice František Hrdlička. Termín operace zatím ještě není znám. "Ale mělo by to být v nejbližší možné době," podotkl Hrdlička.

Sedmadvacetiletého Mahmutoviče potkalo zranění v nejhorší možnou chvíli. S Teplicemi, kterým po 13. kole patří třetí pozice, mohl útočit na čelní příčky v nejvyšší soutěži a také na korunu pro nejlepšího střelce ligy.

Navíc snil o tom, že bude bojovat o pozvánku do bosenské reprezentace, která se premiérově probojovala na světový šampionát. Mahmutovič si také dělal zálusk na zahraniční angažmá. Na to všechno teď musí zapomenout.

Teplický snajpr Aidin Mahmutovič kvůli zranění odstoupil ze šlágru na Spartě už během prvního poločasu
Teplický snajpr Aidin Mahmutovič kvůli zranění odstoupil ze šlágru na Spartě už během prvního poločasu

Mahmutovič navíc rozšiřuje už tak dost početnou teplickou marodku. Stejné zranění jako on v létě utrpěl obránce Tomáš Vondrášek a nedávno také stoper Michael Lüftner. Na podzim si už nezachytá ani gólman Tomáš Grigar, který má poraněná třísla.

Tepličtí už alespoň mohou využít dalšího obránce Davida Jablonského. Tomu odvolací a revizní komise v úterý zrušila trest disciplinárky, která hráči pozastavila činnost za jeho účast v údajné sázkařské aféře.

Severočeši podle Hrdličky v zimní pauze ale budou muset zvážit rozšíření kádru. "Nejsme teď v úplně jednoduché pozici. Sedneme si a všechno vyhodnotíme, protože současná situace už trochu začíná připomínat kalamitu. Škoda, že je to ve chvíli, kdy se nám dařilo," dodal Hrdlička.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 







Klasická verze
Mobilní verze