Exšéf českého fotbalu do Edenu? Kolem Slavie krouží Chvalovský! | iSport.cz
21. června 2014 • 05:00

Exšéf českého fotbalu do Edenu? Kolem Slavie krouží Chvalovský!

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká ryba se prý pohybuje v blízkosti pražské Slavie. V případném prodeji jejich akcií může být zainteresován i bývalý šéf fotbalového svazu František Chvalovský. „Snaží se sehnat Slavii investora,“ uvedl zdroj Sportu.Současný majitel Aleš Řebíček by se rád tíživého finančního břemene zbavil, alespoň z části. Jednání o prodeji se však zasekla, ruský zájemce Dmitrij Romaněnko se do Edenu zatím nechystá a v klubu již nepůsobí ani jeho vyslanec Igor Kornějev.

Místo Romaněnka se začalo mluvit o někdejším muži číslo 1 českého fotbalu. A také kontroverznímu podnikateli, který v roce 2001 skončil kvůli úvěrovým podvodům ve výši 1,5 miliardy korun a posléze ho soud poslal na 10 let do vězení. Chvalovský se odvolal a díky loňské amnestii z problémů vyvázl.
 
Nyní se o něm spekuluje dokonce jako o zájemci o koupi Slavie, kterou by měl podnikatel pohybující se mezi cizinou a Českem ovládnout přes některou ze svých firem. Přinejmenším může Chvalovský Řebíčkovi radit ohledně financování Slavie. Navzdory tomu, že je už dlouho mimo domácí fotbal, stále se o něj zajímá a průběžně hovoří s jeho aktéry.

Podle Sportu však spíš pomáhá přivést do Edenu jiného investora a získal by z obchodu procenta. V každém případě byl už dříve s Alešem Řebíčkem v kontaktu. I to mohlo mít vliv na to, že se trenérem Slavie stal z Řebíčkovy vůle místo Pavla Hapala Miroslav Beránek, jenž se s Chvalovským dobře zná a působil v jeho klubu z Blšan.

V souvislosti se Slavií se jméno bývalého fotbalového bosse objevilo již v minulosti. Například před třinácti lety padly plány, že přijde se skupinou finančníků jako generální manažer.

 

V nouzi poznáš přítele! Nový kouč Beránek věří, že ve Slavii vydrží
720p 480p 360p 240p

 

Miroslav Beránek se stal potřetí v kariéře trenérem Slavie
Miroslav Beránek se stal potřetí v kariéře trenérem Slavie

 

 

  

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud