21. června 2014 • 05:00

Exšéf českého fotbalu do Edenu? Kolem Slavie krouží Chvalovský!

Autor: fot
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Demolice neškodných Ševců a další Vrbovo těžké shledání
Bohemians - Olomouc: Matoušek si narazil s Puškáčem a propálil Digaňu, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká ryba se prý pohybuje v blízkosti pražské Slavie. V případném prodeji jejich akcií může být zainteresován i bývalý šéf fotbalového svazu František Chvalovský. „Snaží se sehnat Slavii investora,“ uvedl zdroj Sportu.Současný majitel Aleš Řebíček by se rád tíživého finančního břemene zbavil, alespoň z části. Jednání o prodeji se však zasekla, ruský zájemce Dmitrij Romaněnko se do Edenu zatím nechystá a v klubu již nepůsobí ani jeho vyslanec Igor Kornějev.

Místo Romaněnka se začalo mluvit o někdejším muži číslo 1 českého fotbalu. A také kontroverznímu podnikateli, který v roce 2001 skončil kvůli úvěrovým podvodům ve výši 1,5 miliardy korun a posléze ho soud poslal na 10 let do vězení. Chvalovský se odvolal a díky loňské amnestii z problémů vyvázl.
 
Nyní se o něm spekuluje dokonce jako o zájemci o koupi Slavie, kterou by měl podnikatel pohybující se mezi cizinou a Českem ovládnout přes některou ze svých firem. Přinejmenším může Chvalovský Řebíčkovi radit ohledně financování Slavie. Navzdory tomu, že je už dlouho mimo domácí fotbal, stále se o něj zajímá a průběžně hovoří s jeho aktéry.

Podle Sportu však spíš pomáhá přivést do Edenu jiného investora a získal by z obchodu procenta. V každém případě byl už dříve s Alešem Řebíčkem v kontaktu. I to mohlo mít vliv na to, že se trenérem Slavie stal z Řebíčkovy vůle místo Pavla Hapala Miroslav Beránek, jenž se s Chvalovským dobře zná a působil v jeho klubu z Blšan.

V souvislosti se Slavií se jméno bývalého fotbalového bosse objevilo již v minulosti. Například před třinácti lety padly plány, že přijde se skupinou finančníků jako generální manažer.

 

V nouzi poznáš přítele! Nový kouč Beránek věří, že ve Slavii vydrží
Video se připravuje ...

 

Miroslav Beránek se stal potřetí v kariéře trenérem Slavie
Miroslav Beránek se stal potřetí v kariéře trenérem Slavie

 

 

 Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud