21. června 2014 • 05:00

Exšéf českého fotbalu do Edenu? Kolem Slavie krouží Chvalovský!

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká ryba se prý pohybuje v blízkosti pražské Slavie. V případném prodeji jejich akcií může být zainteresován i bývalý šéf fotbalového svazu František Chvalovský. „Snaží se sehnat Slavii investora,“ uvedl zdroj Sportu.Současný majitel Aleš Řebíček by se rád tíživého finančního břemene zbavil, alespoň z části. Jednání o prodeji se však zasekla, ruský zájemce Dmitrij Romaněnko se do Edenu zatím nechystá a v klubu již nepůsobí ani jeho vyslanec Igor Kornějev.

Místo Romaněnka se začalo mluvit o někdejším muži číslo 1 českého fotbalu. A také kontroverznímu podnikateli, který v roce 2001 skončil kvůli úvěrovým podvodům ve výši 1,5 miliardy korun a posléze ho soud poslal na 10 let do vězení. Chvalovský se odvolal a díky loňské amnestii z problémů vyvázl.
 
Nyní se o něm spekuluje dokonce jako o zájemci o koupi Slavie, kterou by měl podnikatel pohybující se mezi cizinou a Českem ovládnout přes některou ze svých firem. Přinejmenším může Chvalovský Řebíčkovi radit ohledně financování Slavie. Navzdory tomu, že je už dlouho mimo domácí fotbal, stále se o něj zajímá a průběžně hovoří s jeho aktéry.

Podle Sportu však spíš pomáhá přivést do Edenu jiného investora a získal by z obchodu procenta. V každém případě byl už dříve s Alešem Řebíčkem v kontaktu. I to mohlo mít vliv na to, že se trenérem Slavie stal z Řebíčkovy vůle místo Pavla Hapala Miroslav Beránek, jenž se s Chvalovským dobře zná a působil v jeho klubu z Blšan.

V souvislosti se Slavií se jméno bývalého fotbalového bosse objevilo již v minulosti. Například před třinácti lety padly plány, že přijde se skupinou finančníků jako generální manažer.

 

V nouzi poznáš přítele! Nový kouč Beránek věří, že ve Slavii vydrží

 

Miroslav Beránek se stal potřetí v kariéře trenérem Slavie
Miroslav Beránek se stal potřetí v kariéře trenérem Slavie

 

 

 Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze