Chřestýš dal sudím úplatek 200 tisíc, tvrdí policie. Všechny chce k soudu! | iSport.cz
7. října 2013 • 11:15

Chřestýš dal sudím úplatek 200 tisíc, tvrdí policie. Všechny chce k soudu!

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve stínu probíhající sázkařské aféry dotáhla protikorupční policie vyšetřování části skandálu, který otřásal českým fotbalem před tím a do dějin vešel pod "krycím" názvem Křetínského kabela. Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) navrhuje obžalovat a poslat před soud trojici Chřestýš (funkcionář Svoboda), Býma a Adámek (rozhodčí) kvůli uplácení v zápase první fotbalové ligy. Zároveň navrhla obžalovat i příbramského funkcionáře Romana Rogoze, který měl nabízet peníze za ovlivnění jiného duelu jednomu z hráčů.O návrhu na obvinění informoval jako první server Aktuálně.cz, policie pak vše potvrdila v tiskové zprávě. V prvním případu policisté navrhli Okresnímu státnímu zastupitelství Praha-západ obžalovat tři muže.

Podle kriminalistů Martin Svoboda alias Chřestýš rozhodčím v sezoně 2011/12 nabídl a později předal úplatek 200 tisíc korun za to, že v prvoligovém zápase vyhrají fotbalisté Plzně v Jablonci. To se také stalo.

Policie neuvedla jména aktérů, ale z logiky věci vyplývá, že jde právě o Svobodu a rozhodčí Tomáše Adámka s Pavlem Býmou. Jeden z nich měl úplatek přijmout a druhého chtějí kriminalisté obvinit z neoznámení trestného činu, protože byl předání úplatku svědkem a nenahlásil to.

Fotbalový rozhodčí Tomáš Adámek přišel před disciplinárku kvůli výpovědi o korupční aféře
Fotbalový rozhodčí Tomáš Adámek přišel před disciplinárku kvůli výpovědi o korupční aféře

Druhý případ směřuje k sezoně 2012/13. Kriminalisté navrhují státnímu zástupci v Příbrami obžalovat muže, který podle nich nabídl fotbalistovi úplatek 50 tisíc korun, aby úmyslně špatnou hrou ovlivnil utkání. "Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě," uvedl mluvčí ÚOKFK Jaroslav IbehejIbehej.

V tomto případě by se mělo jednat o funkcionáře Příbrami Romana Rogoze, který byl podezřelý z toho, že se snažil uplácet hráče Českých Budějovic před vzájemným zápasem.

 
Články odjinud


Články odjinud