Komentátoři zaostávají za hokejem, lidi přepínají, zlobí se radní ČT po MS | iSport.cz
16. července 2014 • 18:00

Komentátoři zaostávají za hokejem, lidi přepínají, zlobí se radní ČT po MS

Komentátor Pavel Čapek patří mezi osobnosti, které rozdělují fotbalové diváky před obrazovkou
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Zlín: Šťastný odraz vybídl ke skórování Přikryla a ten se nemýlil, 2:0 Mladá Boleslav - Zlín: Šťastný odraz vybídl ke skórování Přikryla a ten se nemýlil, 2:0
David Sklenička před semifinále: Medaile? Chtěli bychom fanouškům vrátit to, jak nás povzbuzují David Sklenička před semifinále: Medaile? Chtěli bychom fanouškům vrátit to, jak nás povzbuzují
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádnou porci kritiky za výkony fotbalových komentátorů na MS v Brazílii si ve středu vyslechl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský od radních České televize. Podle nich přenosy z šampionátu daleko zaostávaly třeba za hokejem nebo letošní olympiádou.Výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský uvedl, že kritiku vnímá velmi pozorně. K jednotlivým osobám se ale odmítl vyjadřovat; chce s nimi promluvit, až se vrátí z Brazílie.

Téma rozdílné úrovně komentátorů otevřel místopředseda rady René Kühn po přednesení Analýzy programu ČT sport za loňský rok. Pochválil výkony moderátorů při zimních sportech a letošní olympiádě, za nimiž ale prý zaostalo právě komentování fotbalu.

"Dlouhodobě v tom České televizi ujíždí vlak," míní Kühn. Není podle něj dobré, když fanoušci upřednostňují přenosy v jiných televizích. Uznal, že lidé mohou mít neoblíbené komentátory, současně ale upozornil na vznikající facebookové stránky, které se plní diváckou kritikou. Čestnou výjimkou je podle něj výkon komentátora Jaromíra Bosáka.

Ponikelský upozornil, že sport funguje ve specifickém prostředí. "Každý s ním má zkušenost, každý mu rozumí," uvedl šéf ČT sport. Diváci jsou navíc podle něj rozděleni na kritiky jednotlivých komentátorů, což ukazují i písemné připomínky, které od diváků dostává. Ponikelský prohlásil, že novináři někdy při kritice čerpají spíše ze sociálních sítí než ze skutečných přenosů.

Na rozdílnou úroveň hokejových a fotbalových přenosů v ČT poukázal i radní Luboš Beniak. "Ten rozdíl mezi diváckou odezvou je neoddiskutovatelný," řekl Beniak. Upozornil zejména na některá často používaná klišé. V této souvislosti se radní Ivana Levá zastala jednoho z kritizovaných Pavla Čapka.

Hodnocení výkonů komentátorů je podle Ponikelského pravidelné a vždy po velkých sportovních akcích. Jeho garantem je šéfkomentátor Robert Záruba a externě při něm spolupracuje také někdejší dlouholetý šéfredaktor redakce sportu v ČT Otakar Černý.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud