Přípravné zápasy na EURO vrcholí | iSport.cz
30. května 2008 • 16:17

Přípravné zápasy na EURO vrcholí

Autor: ČTK
Portugalsko
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polovina z 16 účastníků fotbalového mistrovství Evropy si na víkend naplánovala generálku. Největší favorit naší skupiny Portugalci nastoupí proti Gruzii.



Poslední možnost jak v ostrém zápasovém testu vyladit formu před začátkem turnaje v Rakousku a Švýcarsku budou mít Němci, Nizozemci nebo Rumuni. V akci se představí také jeden ze soupeřů českého týmu ve skupině A Portugalsko.

Šest reprezentačních celků se o víkendu rozloučí se svými fanoušky před odletem na šampionát. Češi, jejich první soupeř ve skupině Švýcaři,

Rakušané a Italové si naplánovali generálku na pátek, Turecko ještě o den dříve. Naopak Francouzi, Španělé a Rusové si závěrečnou zápasovou zkoušku před mistrovstvím schovali až na příští týden.

Co napravovat mají především Portugalci a Němci. V pořadí druhý protivník Brücknerova týmu se od začátku kvalifikace hledal, a přestože nakonec nebude ve Švýcarsku chybět, v letošním roce zatím sbírá jen porážky.Možná také proto si Portugalci, kteří budou na mistrovství obhajovat stříbro z roku 2004, pozvali do Viseu jen průměrnou Gruzii.

Velkou ostudu si v úterý ušili Němci po remíze 2:2 s Běloruskem. "Hráči v minulých dnech tvrdě trénovali, a tak v průběhu zápasu ztratili svěžest," snažil se omluvit nečekaný propadák kouč Joachim Löw.

Náročné fanoušky může jeden ze spolufavoritů šampionátu uklidnit v sobotu v domácím duelu se Srbskem, v němž prý dá německý trenér tentokrát šanci útočné dvojici Kuranyi - Gomez. Klose s Podolským by měli začít jen na lavičce.

Formu potřebují ještě doladit i Chorvati, důkazem je hubená výhra 1:0 nad Moldavskem. Nepřesvědčivý výkon donutil kouče Slavena Biliče přemýšlet nad změnou herního rozestavení, jeho svěřenci se možná v sobotu v Maďarsku představí s jediným útočníkem.

"Raději nastupuji s dvěma hroty, ale druhá možnost nám dává více možností při hře s míčem. Každopádně jsme připraveni a generálku v Maďarsku bereme už jako začátek šampionátu," podotkl Bilič, jemuž citelně chybí zraněný nejlepší střelec týmu Eduardo.

Ani Poláci v posledních přípravných zápasech zrovna nezářili. Výkony proti Makedonii (1:1) a Albánii (1:0) by jen těžko stačily k postupu ze skupiny přes Německo, Chorvatsko a Rakousko.

V Rumunsku více než souboj s Černou Horou poutají pozornost zdravotní problémy klíčových postav týmu. Se zraněními zápolí brankáři a potíže s ramenem má kapitán Chivu.

Obhájci titulu Řekové se proti Arménii pokusí napravit porážku v Maďarsku, Nizozemci zase budou v zápase s Walesem pilovat koncovku. Ve čtvrtečním utkání s Dánskem předvedli svěřenci Marka van Bastena snad ještě lepší výkon než při výhře 3:0 nad Ukrajinou, jenže po závěrečném hvizdu svítily na ukazateli skóre dvě jedničky."Vytvořili jsme spoustu šancí, bohužel je neproměnili. To ještě musíme před Eurem vylepšit," řekl kouč.

S vlastními fanoušky se rozloučí ještě Švédové. Ti si na generálku pozvali zřejmě nejsilnějšího soupeře, do Stockholmu zavítá silná Ukrajina. Francouzi a Španělé si poslední test před Eurem schovali až na příští týden.

Ani o víkendu však nebudou zahálet a na domácí půdě se střetnou s dvěma jihoamerickými týmy. V duelu s Paraguayí bude ostře sledovaný především nepříliš známý útočník Gomis, který díky dvěma gólům proti Ekvádoru dostal ve francouzské nominaci přednost před Cissém.

Víkendový program přípravných zápasů:

Sobota 31. května:


17:30 Gelsenkirchen: Německo - Srbsko,
19:15 Viseu: Portugalsko - Gruzie,
19:45 Bukurešť: Rumunsko - Černá Hora,
20:30 Budapešť: Maďarsko - Chorvatsko,
21:00 Toulouse: Francie - Paraguay,
22:00 Huelva: Španělsko - Peru.

Neděle 1. června:

15:00 Rotterdam: Nizozemsko - Wales,
16:00 Chorzów: Polsko - Dánsko,
Stockholm: Švédsko - Ukrajina,
20:15 Offenbach: Řecko - Arménie.

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud