Španělé Aragonése nechtějí? | iSport.cz
29. června 2008 • 11:49

Španělé Aragonése nechtějí?

Autor: ČTK
Aragones
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Luis Aragonés potvrdil, že dnešní finálový zápas mistrovství Evropy s Německem by měl být jeho posledním na lavičce španělské fotbalové reprezentace.Za hlavní důvod svého rozhodnutí odejít uvedl, že španělský svaz nedělá nic pro to, aby zůstal, přestože dovedl Španělsko k největšímu úspěchu za posledních 20 let.

"Odcházím, protože se neděje nic pro to, abych zůstal," řekl Aragonés na sobotní tiskové konferenci. "Nikdo mi neřekl zůstaň, ani když jsme se kvalifikovali na šampionát a ani nyní. Proto jsem se rozhodl odejít. Už není cesty zpět," dodal.

Devětašedesátiletý trenér svůj záměr odejít prozradil již v průběhu turnaje. Na to reagoval turecký klub Fenerbahce Istanbul, jehož vedení již dokonce zveřejnilo informaci, že se s Aragonésem dohodlo na smlouvě. To však sám trenér nepotvrdil.

Aragonés se během svého čtyřletého působení u španělské reprezentace musel vypořádávat s velkou dávkou kritiky. Kvůli některým výrokům na adresu francouzské hvězdy Thierryho Henryho byl nejprve obviněn z rasismu, vzápětí na světovém šampionátu dovedl Španělsko jen do osmifinále. Nepřesvědčil ani na začátku kvalifikace na ME 2008, ovšem nyní drží s týmem již 21 zápasů neporazitelnost, když naposledy našli přemožitele na konci roku 2006.

Témata:  sport, fotbal, aragonés
Související články
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud