S kým na outsidera? V útoku je z čeho vybírat | iSport.cz
29. března 2011 • 10:03

S kým na outsidera? V útoku je z čeho vybírat

Autor: Aleš Roll, Robert Neumann
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pátek mistři světa, dnes outsider z Lichtenštejnska. Prudký pád o 143 míst v žebříčku FIFA ovlivní i to, kdo skončí na tribuně. V pátek se ani na lavičku nevešli tři útočníci, dnes to odnesou defenzivnější typy.V Granadě se jen jako diváci koukali na zápas útočníci Libor Kozák, Václav Kadlec a David Lafata. K nim ještě připočtěme třetího brankáře Tomáše Vaclíka. Jenže proti Španělům to byla sázka na defenzivu, dnes v Českých Budějovicích to bude především o ofenzivě.


Právě proto se dá čekat, že jen mezi diváky usedne někdo z obránců. „Ještě nemohu říct, koho tam pošlu, nejsem totiž úplně rozhodnutý o sestavě, někde ještě trochu váhám. Navíc bych to řekl nejprve hráčům a až potom do médií,“ pravil včera večer Michal Bílek, kouč českého národního týmu.

Čtyři jedince však mezi diváky pošle. Na soupisce k utkání jich totiž můžete mít maximálně osmnáct. „Jedenáct hráčů do základní sestavy plus sedm náhradníků. Tak hovoří reglement FIFA,“ vysvětluje Jaroslav Kolář, mluvčí české reprezentace a ČMFS. A jelikož kouč Bílek povolal k utkáním ve Španělsku a Lichtenštejnskem dohromady dvacet dva hráčů, nechá sedět na tribuně čtyři.

Trénink české reprezentace v Českých Budějovicích provázela mnohdy lepší atmosféra, než na první lize
Trénink české reprezentace v Českých Budějovicích provázela mnohdy lepší atmosféra, než na první lize


Jeden se zdá být jasný, patrně jím bude znovu Tomáš Vaclík. Brankář druholigového Žižkova a jednadvacítky se s národním týmem teprve seznamuje. Petra Čecha bude na lavičce patrně jistit znovu Jan Laštůvka.

Dalším bude někdo z obránců, Sport tipuje Ondřeje Kušníra. Víc zadáků patrně Bílek nebude riskovat, kdyby na tribunu poslal dva, zůstal už by mu v případě zranění pouze jeden na střídačce. Spíše to odnesou dva záložníci - Sport doporučuje Jana Poláka a viníka španělské penalty Jana Rezka.

Těžce by reprezentační start nesli ti hráči z pole, kteří by do ochozů zamířili podruhé za sebou. V případě Václava Kadlece a Libora Kozáka by to navíc postrádalo logiku. Jinak by je měl totiž Bílek raději přenechat svému kolegovi Jakubu Dovalilovi pro potřeby reprezentace do jednadvaceti let. Ta se ve stejném termínu připravuje na letní evropský šampionát, pozvala si Bělorusko a Francii.

Nelibě by pozici na tribuně nesl i třetí útočník, který se na bitvu v Granadě koukal v civilu, David Lafata. Třetí nejlepší střelec Gambrinus ligy, který má na jaře famózní formu, z jihu Čech pochází a ukázat se doma je pro něj motivací.

„Mrzelo by mě trošku, kdybych v nominaci na zápas nebyl. Přece jen jsem vlastně doma. Ale nejde si vybírat, na druhou stranu jsem totiž vůbec rád, že jsem tady. Zklamání by to velké nebylo. Ale uvidíme až před zápasem,“ pravil Lafata, o němž se tentokrát spíš spekuluje dokonce se základní sestavou.

V konečné tabulce může jít o každý gól, produktivní hráči se tak dnes budou hodit. Kouč Bílek by tak neměl zanedbat ani to, koho posadí do ochozů a koho nominuje k utkání. I střídající žolíci se mohou hodit.

KDO PŮJDE PODLE SPORTU NA TRIBUNU
Brankář
Tomáš Vaclík

Obránce
Ondřej Kušnír

Záložníci
Jan Rezek
Jan PolákVstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud