Češi si proti amatérům v pohodě zastříleli, zahrálo si 20 hráčů

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

FOTOGALERIE | V pohodě a bez nervů. Tak odehrála česká reprezentace své první přípravné utkání na soustředění před blížícím se EURO. V rakouském Bad Waltersdorfu vyzval český národní tým k modelovému zápasu místní amatérský výběr, kterému nadělil 7 gólů a jednou inkasoval.

Přitom až v poslední minutě první půle zvyšoval Milan Baroš teprve na 3:1. Do druhého poločasu ovšem vyměnil Michal Bílek deset hráčů, celé utkání odehrál jen Daniel Pudil.

A trenér Bílek také několikrát během utkání dal hlasitě najevo svoji nespokojenost s lacinými ztrátami a pomalejším přechodem do útoku.

Zápas ve druhém poločase také poznamenala bouřka, která se nad štýrským městečkem prohnala.

Michal Kadlec právě střílí z penalty druhý český gól

Od 70. minuty si pak ale Češi v klidu zastříleli a nasázeli domácímu výběru další čtyři góly.

Český kouč ze zápasu žádné velké závěry nedělal. "Beru to jako trénink, se kterým jsem spokojený. Mohli jsme nastoupit proti sobě, ale je lepší, když proti vám stojí někdo, koho neznáte," řekl po utkání Bílek.

K týmu se už připojil i Petr Čech, který utkání sledoval z lavičky.

Česká republika - Výběr Štýrska 7:1 (3:1).

Branky ČR: 72. a 81. Lafata, 1. Pekhart, 8. Kadlec z pen., 45. Baroš, 75. Necid, 78. Kolář.

Sestava ČR:
1. poločas: Laštůvka - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Pudil - Rezek, Jiráček, Hübschman, Pilař - Baroš, Pekhart.
2. poločas: Grigar - Rajtoral, Hubník, Suchý, Limberský - Petržela, Darida, Kolář, Pudil - Necid, Lafata.

O průběhu utkání jsme vás informovali ONLINE prostřednictvím twitterového účtu redaktora deníku Sport Karla Häringa, který zápas na místě sledoval. Nejdůležitější momenty si můžete zpětně prohlédnout zde:

81. minuta. Prosazuje se Lafata po hezké akci Daridy, 7-1.

Hned vzápětí navyšuje Kolář ranou z dálky na 6-1.

76. minuta. Teď už to Necidovi vyšlo a trefil se v pádu hlavou, 5-1.

72. minuta. Lafata zvyšuje na 4-1. Necid před chvílí trefil tyč.

Je znát, že tohle je slepená jedenáctka, moc šancí ve druhé půli není.

A je tady průtrž. Ovšem nikoliv gólová, ale opět dešťová.

Sestava pro druhý poločas: Grigar - Rajtoral, Suchý, Hubník, Limberský - Petržela, Darida (s číslem 13...), Kolář, Pudil - Lafata, Necid. Z úvodní jedenáctky zůstal jen Pudil.

Uffff. 45. minuta. Baroš 3-1. Poločas. Do druhé půle nastoupí kompletně jiná jedenáctka.

Opppps. 2-1 po rohu. A bude drama-:)

Stále 2-0, Baroš zahodil šanci, domáci dali gól, ale z ofsajdu.

8. minuta. Kadlec z penalty po faulu na Pekharta 2-0.

1. min. Pekhart 1-0. Rychlý úvod vyvolal mezi domácími fans ironický úsměv:-)

Začátek utkání.

Sestava pro tréninkový zápas s Bad Waltersdorfem: Laštůvka - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Pudil - Rezek, Jiráček, Hübschman, Pilař - Baroš, Pekhart.